Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (41 pkt.)
  • 2 .Manchester United (40 pkt.)
  • 3 .Leicester City (38 pkt.)
  • 4 .West Ham United FC (35 pkt.)
  • 5 .Liverpool FC (34 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 7 .Everton (32 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (30 pkt.)

Urugwajczycy w sprawie Cavaniego: to dyskryminacja naszej kultury

​Stowarzyszenie Piłkarzy Urugwajskich zarzuciło Angielskiej Federacji Piłkarskiej "dyskryminację" w związku z drastyczną karą nałożoną na napastnika Manchesteru United Edinsona Cavaniego, który na Twitterze miał użyć określenia uznanego za rasistowskie.

33-letni Urugwajczyk był bohaterem rozegranego 29 listopada ligowego spotkania z Southampton FC (3-2). Jego zespół przegrywał 0-2 (pierwszą bramkę dla rywali zdobył Jan Bednarek), ale Cavani strzelił dwa gole i zanotował asystę.

Reklama

Po meczu otrzymał mnóstwo wiadomości z gratulacjami w mediach społecznościowych, a na jedną z nich - od znajomego - odpisał: "Gracias negrito".

Wpis, który szybko został usunięty, zwrócił uwagę angielskiej federacji. 31 grudnia piłkarz został ukarany zawieszeniem na trzy mecze i grzywną w wysokości 100 tysięcy funtów.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W poniedziałek w obronie Cavaniego stanęło Stowarzyszenie Piłkarzy Urugwajskich, nazywając decyzję angielskiej federacji "aktem dyskryminacji kultury i stylu życia Urugwajczyków". Stowarzyszenie podkreśliło, że napastnik Manchesteru United "nigdy nie popełnił ani jednego czynu, który mógłby być zinterpretowany jako rasistowski", a na Twitterze użył "powszechnie stosowanego wyrażenia", aby "czule odnieść się do bliskiej osoby".

Trzy dni wcześniej podobne stanowisko w sprawie znaczenia słowa "negrito" zajęła Urugwajska Akademia Literatury, zarzucając angielskiej federacji "ignorancję".

Sam Cavani skomentował sprawę w Nowy Rok.

"Akceptuję sankcje dyscyplinarne, zdając sobie sprawę z tego, że nie znam zwyczajów języka angielskiego, ale nie podzielam punktu widzenia federacji. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem, wyrażając swoje uczucia do przyjaciela. To nie było moją intencją. Jestem w zgodzie z samym sobą, bo wiem, że wyrażałem swoje uczucia według mojej kultury i w zgodzie z moim sposobem życia" - napisał na Twitterze.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Dowiedz się więcej na temat: Edinson Cavani

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje