Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (50 pkt.)
  • 2 .Chelsea Londyn (42 pkt.)
  • 3 .Liverpool FC (41 pkt.)
  • 4 .Arsenal Londyn (35 pkt.)
  • 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Trener Węgrów zdradził, gdzie trafi jego piłkarz. Wzmocnienie dla klubu z Londynu

Selekcjoner reprezentacji Węgier Marco Rossi "wygadał się" w rozmowie z portalem calciomercato.it na temat losów jednego ze swoich podopiecznych, Attili Szalaia. Zdaniem trenera transfer, o którym mówiło się od wielu tygodni został już przypieczętowanym obrońca w styczniu zostanie piłkarzem londyńskiej Chelsea.

Attila Szalai na początku bieżącego roku znalazł się w stambulskim Fenerbahce - o Turcji trafił prosto z Apollonu Limassol. Wszystko jednak wskazuje na to, że przygoda Węgra z "Żółtymi Kanarkami" nie potrwa już długo.

Obrońca od wielu tygodni był łączony z transferem do klubu z silniejszej ligi - media rozpisywały się przede wszystkim o zainteresowaniu w Hiszpanii. Na liście zespołów, które miały uważnie obserwować sytuację Szalaia, miały być m.in. Sevilla, Atletico Madryt czy FC Barcelona.

Attila Szalai w Chelsea? Zdaniem Rossiego to już pewne

Koniec końców jednak zawodnik na początku 2022 roku znajdzie się raczej w Anglii. Potwierdzenie dla takiego scenariusza przyszło z dość nieoczekiwanej strony - o finiszu z graczem wypowiedział się bowiem selekcjoner reprezentacji Węgier Marco Rossi.

Włoch w rozmowie z calciomercato.it został zagadnięty o to, którzy reprezentanci Węgier jego zdaniem poradziliby sobie w Serie A.

Reklama

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!


"Trudno jest wymienić jednego zawodnika, ale obecnie myślę, że byłby to Attila Szalai, który gra dla Fenerbahce, ale jak sądzę niebawem dołączy do Chelsea" - stwierdził Rossi w rozmowie z portalem.

"Był obserwowany przez poważne hiszpańskie drużyny, ale wygląda na to, że transfer do Chelsea jest już pewny. We włoskim futbolu jednak również by sobie poradził" - dodał szkoleniowiec.

Attila Szalai grał m.in. dla Rapidu Wiedeń

Attila Szalai ma 23 lata. W narodowej kadrze Węgier debiutował w 2019 roku. Jeśli transfer do "The Blues" stanie się faktem, to będzie to jego piąty klub w seniorskiej karierze - wcześniej, prócz wspomnianego Fenerbahce i Apollonu, reprezentował też barwy Mezokovesdi SE oraz Rapidu Wiedeń.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama