Reklama

Reklama

Trener Hull City: Grosicki zarabia bardzo dużo. Jego odejście zwolniłoby sporą pensję

Kamil Grosicki nie znalazł się w kadrze meczowej na ligowy mecz z Blackburn, a trener Nigel Adkins otwarcie przyznaje, że zwolnienie pensji Polaka pozwoliłoby na podjęcie zdecydowanych działań na rynku transferowym. Czas Polaka w Hull szybko dobiega końca, podobnie jednak jak czas pozostały do zamknięcia okienka transferowego.

Nie jest tajemnicą, że Grosickiemu w Hull nie układa się najlepiej. Po spadku z Premier League skrzydłowy jakby stracił motywację do gry w angielskim zespole.

W zeszłym sezonie "Grosik" grał nieregularnie i prezentował nierówną formę. Co prawda w 37 występach strzelił dziewięć goli, ale od stycznia tylko cztery razy pojawił się na boisku w wyjściowym składzie.

Cierpliwość do zawodnika kończy się trenerowi Nigelowi Adkinsowi, który w zawoalowany sposób wyprasza Polaka z klubu.

- Kamil to piłkarz, który trafił do naszego klubu za wielkie pieniądze jeszcze w czasach Premier League. Klub płaci mu bardzo dużo. Gdyby został sprzedany albo wypożyczony, to zwolniłby pensję. To zmieniłoby dynamikę naszych działań na rynku transferowym - mówił Adkins w rozmowie z "Hull Daily Mail".

Reklama

- Nie mówię jednak, że Grosicki nie ma przyszłości w Hull. To piłka nożna. Tu wszystko może się zmienić - zostawia sobie otwartą furtkę szkoleniowiec Hull City.

Adkins nie włączył Grosickiego do kadry meczowej na sobotnie ligowe spotkanie z Blackburn Rovers, podobnie jak na dwa wcześniejsze mecze Chamiponship. W tym sezonie Polak zagrał jedynie 21 minut meczu 1/64 finału Pucharu Ligi Angielskiej, wygranego przez Hull po serii rzutów karnych. "Grosik" skutecznie egzekwował "jedenastkę".

WG

Championship: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL