• 6 .Brighton & Hove Albion FC (14 pkt.)
  • 7 .Brentford FC (12 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (12 pkt.)

Tottenham - West Ham United 0-1 w 36. kolejce Premier League

Łukasz Fabiański zatrzymał Tottenham! Jego West Ham United ograł 1-0 na wyjeździe półfinalistę Ligi Mistrzów i mocno skomplikowali sytuację Tottenhamu w walce o miejsce na podium.

36. kolejka Anglia - Premier League
2019-04-27 13:30 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 60043 | Arbiter: A. Taylor
Tottenham Hotspur Londyn
West Ham United FC
0
1
M. Antonio 67'

Jasnym faworytem spotkania był Tottenham, świeżo upieczony półfinalista Ligi Mistrzów. Drużyna Maurizio Pochettino ewentualnym zwycięstwem mogłaby niemal zapewnić sobie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do meczu przystępowali bez najlepszego strzelca, kontuzjowanego Harry’ego Kane’a.

Na drodze "Kogutów" stanął jednak znakomity dziś Łukasz Fabiański. Polak kilkukrotnie dokonywał w bramce cudów i zakończył mecz z czystym kontem.

Już w 11. minucie Fabiański po raz pierwszy został zmuszony do interwencji. Wtedy to w polu karnym znalazł się Heung-Min Son i uderzył w lewy dolny róg bramki, ale Polak zdążył z interwencją. Kwadrans później w dobrej sytuacji by łLucas Moura, ale uderzył obok bramki.

Tuż przed przerwą bardzo groźnie uderzył jeszcze Christian Eriksen, ale Fabiański popisał się zachwycającą paradą.

Ryan Fredericks86′
77′ Danny Rose
Arthur Masuaku
Davinson Sánchez Mina
Felipe Anderson Pereira Gomes
66′ Lucas Moura
Michail Antonio  67′
85′ Dele Alli
Pedro Mba Obiang Avomo77′
85′ Victor Wanyama
Jack Wilshere
77′ Vincent Janssen
Javier Hernandez "Chicharito"
66′ Fernando Llorente
Lucas Pérez Martínez80′

W drugiej połowie, choć Tottenham wciąż miał przewagę, coraz odważniej zaczęli atakować goście. Jeden z nich zupełnie zaskoczył "Kogutów" - Marko Arnautović znakomicie wypatrzył w polu karnym Michaila Antonio, a ten strzałem pod poprzeczkę wyprowadził West Ham na prowadzenie!

"Koguty" rzuciły się do ataku, ale to West Ham był bliższy zdobycia kolejnej bramki. W polu karnym znów znalazł się niepilnowany Antonio, ale tym razem przegrał pojedynek z Hugo Llorisem.

W czwartej minucie doliczonego czasu wydawało się, że gospodarze muszą doprowadzić do remisu. Wrzutka z prawej strony minęła Fabiańskiego i Eriksen strzelał głową praktycznie do pustej bramki. Znikąd jednak na linii bramkowej wyrósł Fabian Balbuena, który udanie wybił piłkę zmierzającą do bramki.

Tottenham wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale już w tej kolejce może zrównać się z nim punktami zespół Chelsea. West Ham jest na 11. pozycji.

4 maja jedenastka Tottenhamu rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie AFC Bournemouth. Tego samego dnia Southampton FC zagra z jedenastką "Młotów" na jej terenie.