• 6 .Manchester United (26 pkt.)
  • 7 .Everton FC (24 pkt.)
  • 8 .AFC Bournemouth (23 pkt.)

Tottenham Londyn - Newcastle United 0-1

Tottenham Londyn niespodziewanie przegrał z Newcastle United 0-1 w meczu 11. kolejki Premier League. Bohaterem spotkania był bramkarz "Srok" - Tim Krul.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Gra w pierwszych minutach potwierdzała, że "Sroki" nie są faworytami starcia na White Hart Lane, ale dominacja gospodarzy w środku boiska nie miała odzwierciedlenia w najważniejszej statystyce.

Tymczasem błąd w 13. minucie kosztował faworytów utratę gola. Yoan Gouffran przeciął ryzykowne i niedokładne podanie, a Loic Remy kapitalnie wykorzystał prostopadłe zagranie kolegi.

W 39. minucie piłka po raz drugi znalazła się w siatce "Kogutów", ale tym razem sędzia odgwizdał spalonego i gola nie uznał.

Na początku drugiej połowy Tim Krul niesamowitą interwencją uratował gości broniąc strzał Christiana Eriksena.

W 54. minucie znów zakotłowało się pod bramką Newcastle. Najpierw Krul popisał się świetnym refleksem odbijając piłkę po rykoszecie, a po chwili Mapou Yanga-Mbiwa wybił futbolówkę niemal z linii bramkowej.

Piłkarze Tottenhamu starali się wyrównać, ale Krul rozgrywał znakomite spotkanie i piłkarze Newcastle, kilka dni po sensacyjnym zwycięstwie z Chelsea Londyn, ograli kolejnego faworyta.

Tottenham Londyn - Newcastle United 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 Loic Remy (13.).

Zobacz raport meczowy

Dowiedz się więcej na temat: Premier League | Newcastle United | Loic Remy | Andre Villas-Boas | tim krul