• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Tottenham Londyn - Man United 0-3 (0-1). Liga angielska - 10. kolejka Premier League

W spotkaniu 10. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 30 października, drużyna Tottenhamu Londyn przegrała z Man United 0-3 (0-1). Mecz na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie obejrzało 60 356 widzów.

10. kolejka Anglia - Premier League
2021-10-30 18:30 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 60356 | Arbiter: Stuart Attwell
M. Rashford 86'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Tottenhamu Londyn (”Koguty”) zajmował szóste, natomiast drużyna Man United - siódme miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 160 pojedynków zespół Man United wygrał 81 razy i zanotował 39 porażek oraz 40 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Man United: Luke'owi Shawowi w 19. i Harry'emu Maguire'owi w 22. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Man United w 39. minucie spotkania, gdy Cristiano Ronaldo zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Bruno Fernandes.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Man United.

Trener Tottenhamu Londyn postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Lucasa Mourę i na pole gry wprowadził napastnika Stevena Bergwijna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Man United, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Edinson Cavani. Asystę zanotował Cristiano Ronaldo.

W 66. minucie Oliver Skipp został zastąpiony przez Tanguy'ego Ndombèlégo. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Freda z Man United, a w 78. minucie Bena Daviesa z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marcus Rashford wywołał eksplozję radości wśród kibiców Man United, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Nemanja Matić.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Cristiana Romera, zawodnika Tottenhamu Londyn. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Victor Lindeloef
90′ Cristian Gabriel Romero
Harry Maguire22′
Eric Dier
Raphael Varane
78′ Ben Davies
Bruno Fernandes76′
Pierre Emil Hoejbjerg
Aaron Wan-Bissaka
54′ Lucas Moura
Fred73′
Heung-min Son
Luke Shaw19′
66′ Oliver Skipp
Scott McTominay
73′ Giovani Lo Celso
Donny van de Beek
73′ Dele Alli
Mason Greenwood
66′ Tanguy Ndombèlé Alvaro
Marcus Rashford71′  86′
54′ Steven Charles Bergwijn
Jadon Sancho

Drużyna ”Kogutów” miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Tottenhamu Londyn, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.