• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Tottenham Londyn - Crystal Palace 4-1 (1-1). Liga angielska - 27. kolejka Premier League

7 marca na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 27. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Tottenhamu Londyn i Crystal Palace. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tottenhamu Londyn 4-1.

C. Benteke 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 pojedynków zespół Tottenhamu Londyn (”Koguty”) wygrał 23 razy i zanotował sześć porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tottenhamu Londyn w 25. minucie spotkania, gdy Gareth Bale strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Harry Kane.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Orły: Jordanowi Ayewowi w 29. i Gary'emu Cahillowi w 35. minucie.

Jedenastka Crystal Palace otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu bramkę wyrównującą zdobył Christian Benteke. Bramka padła po podaniu Luki Milivojevicia.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę drużyna Crystal Palace wyszła w zmienionym składzie, za Eberechiego Eze'a wszedł Wilfried Zaha. W 48. minucie arbiter przyznał kartkę Jairowi Riedewaldowi z Crystal Palace.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Gareth Bale ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Harry Kane.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna ”Kogutów”, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Harry Kane. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Matt Doherty.

W 65. minucie Andros Townsend został zmieniony przez Jeffreya Schluppa. Chwilę później trener ”Kogutów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Erik Lamela, a murawę opuścił Gareth Bale. W tej samej minucie Harry Winks został zmieniony przez Moussę Sissoko, co miało wzmocnić zespół ”Kogutów”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Benteke'a na Jeana-Philippe'a Matetę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Harry Kane wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tottenhamu Londyn, strzelając kolejnego gola w 76. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Son Heung-Min.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce ”Kogutów” doszło do zmiany. Carlos Vinícius wszedł za Harry'ego Kane'a. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Mattowi Dohertemu i Carlosowi Viníciusowi. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Vicente Guaita
90′ Matt Doherty
Patrick John Miguel van Aanholt
70′ Harry Winks
Luka Milivojević
 25′, 49′ 70′ Gareth Bale
Christian Benteke  45′ 74′
 52′, 76′ 80′ Harry Kane
Martin Kelly
70′ Erik Lamela
Jeffrey Schlupp65′
Tanguy Ndombèlé Alvaro
Michy Batshuayi
70′ Moussa Sissoko
Jean-Philippe Mateta74′
80′ 90′ Carlos Vinícius Alves Morais
Connor Wickham
Steven Charles Bergwijn
Wilfried Zaha46′

Jedenastka Tottenhamu Londyn była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zespół ”Orłów” zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy Tottenhamu Londyn dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.