• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (25 pkt.)
  • 6 .Manchester United (24 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Tottenham Londyn - Chelsea FC 0-1 (0-1). Liga angielska - 22. kolejka Premier League

4 lutego na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie odbył się mecz 22. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Tottenhamu Londyn i Chelsea FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chelsea FC 1-0.

Jorginho 24'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) zajmowała szóstą, natomiast zespół Chelsea FC (”The Blues”) - siódmą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 141 spotkań drużyna Chelsea FC wygrała 60 razy i zanotowała 46 porażek oraz 35 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”The Blues” w 24. minucie spotkania, gdy Jorginho zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

W 36. minucie za Thiaga Silvę wszedł Andreas Christensen. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”The Blues”.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Tottenham Londyn: Toby'emu Alderweireldowi w 50. i Pierre'owi Hoejbjergowi w 63. minucie. Kibice Chelsea FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christiana Pulisica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Callum Hudson-Odoi.

Po chwili trener Tottenhamu Londyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Erik Lamela, a murawę opuścił Tanguy Ndombèlé. W tej samej minucie Steven Bergwijn został zmieniony przez Lucasa Mourę, co miało wzmocnić zespół ”Koguty”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateo Kovaczicia na N'Gola Kantégo. Między 79. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki ”The Blues”.

Cesar Azpilicueta88′
50′ Toby Alderweireld
Luiz Frello Jorginho  24′ (k.)
69′ Steven Charles Bergwijn
Marcos Alonso
69′ Tanguy Ndombèlé Alvaro
Mateo Kovaczić74′
63′ Pierre Emil Hoejbjerg
N'Golo Kanté74′ 81′
69′ Erik Lamela
Christian Pulisic65′ 79′
69′ Lucas Moura
Hakim Ziyech
Harry Winks
Tamy Abraham
Gareth Bale
Olivier Giroud

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a ”The Blues” pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Chelsea FC wykorzystał wszystkie zmiany.