• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Tottenham Londyn - Aston Villa FC 3-1 w 1. kolejce Premier League

Tottenham pokonał Aston Villa FC 3-1 w sobotnim meczu 1. kolejki Premier League, choć przez większość spotkania sensacyjnie przegrywał. Dwa gole dla gospodarzy strzelił w końcówce Harry Kane.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Zespół, który awans do angielskiej elity wywalczył w barażach Championship, objął prowadzenie już w 9. minucie po dynamicznej kontrze.

Tyrone Mings dalekim podaniem otworzył drogę do bramki Johnowi McGinnowi, a ten nie dał się zatrzymać obrońcy i precyzyjnym strzałem pokonał Hugo Llorisa.

Faworyci długo nie potrafili znaleźć sposobu na wyrównanie. Dopiero w 73. minucie po oblężeniu bramki gości do siatki trafił Tanguy NDombèlé.

Pięć minut później z wolnego mocno przymierzył Christian Eriksen, ale Tom Heaton fantastycznie obronił.

"Koguty" wyprowadził na prowadzenie Harry Kane, ale spory udział w golu miał Moussa Sissoko, który wywalczył piłkę przed polem karnym rywali i dograł liderowi Tottenhamu.

Kane przypieczętował zwycięstwo gospodarzy w 90. minucie, gdy sfinalizował kontrę.

Po meczu Harry Kane podkreślił, że duży wpływ na zwycięstwo miało wejście Christiana Eriksena. Duńczyk, który może opuścić zespół w obecnym okienku transferowym, zaczął mecz na ławce rezerwowych, ale gdy wszedł na murawę, nie oszczędzał się. - Gram z nim od pięciu lat i wszyscy wiemy, jaką jakość prezentuje. Dyktuje tempo gry i dla mnie to jest idealne - powiedział Kane.

1. kolejka Anglia - Premier League
2019-08-10 18:30 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 60407 | Arbiter: C. Kavanagh
Neil Taylor
87′ 88′ Erik Lamela
Anwar El Ghazi
Lucas Moura
Jack Grealish
 73′ 90′ Tanguy Ndombèlé Alvaro
Conor Hourihane82′
Moussa Sissoko
John McGinn  9′
64′ Harry Winks
Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet59′
 86′, 90′ Harry Kane
Matt Targett
64′ Christian Eriksen
Henri Lansbury
88′ Georges-Kevin N'Koudou Mbida
José Ignacio Peleteiro Ramallo59′
90′ Oliver Skipp