• 6 .Wolverhampton Wanderers (43 pkt.)
  • 7 .Sheffield United (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Londyn (41 pkt.)

Tottenham Londyn - Aston Villa 3-1

Piłkarze Tottenhamu Londyn pokonali Aston Villę 3-1 w meczu kończącym 11. kolejkę Premier League.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Faworyci błyskawicznie objęli prowadzenie. W 3. minucie Moussa Dembele zadziwiająco łatwo uporał się z Ciaranem Clarkiem i z bliska wpakował piłkę do siatki między nogami bramkarza.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy za krótko wybita piłka przez Joleona Lescotta trafiła prosto do Bamidele Allego, który wykorzystał okazję i strzałem z 15 metrów nie dał szans bramkarzowi.

W 78. minucie Leandro Bacuna huknął w słupek bramki "Kogutów", a już po chwili gospodarze stracili piłkę na swojej połowie, co wykorzystał Jordan Ayew i mocnym precyzyjnym strzałem zdobył kontaktowego gola.

Pięć minut później Hugo Lloris źle obliczył tor lotu piłki, nie sięgnął jej i przed szansą na wyrównanie stanął Rudy Gestede, ale główkował obok słupka.

Zwycięstwo faworytów przypieczętował w doliczonym czasie gry Harry Kane, który popisał się kapitalnym strzałem po kontrze.

Tottenham Londyn - Aston Villa 3-1 (2-0)