• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Tottenham Londyn - Aston Villa 1-2 (1-2). Liga angielska - 37. kolejka Premier League

19 maja na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 37. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Tottenhamu Londyn i Aston Villa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Aston Villa 2-1. Na stadionie stawiło się 10 000 widzów.

37. kolejka Anglia - Premier League
2021-05-19 19:00 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 10000 | Arbiter: Craig Pawson
O. Watkins 39'

Drużyna Tottenhamu Londyn (”Koguty”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował szóstą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 145 meczów drużyna ”Kogutów” wygrała 64 razy i zanotowała 49 porażek oraz 32 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Steven Bergwijn.

W 20. minucie do własnej bramki trafił zawodnik ”Kogutów” Reguilón.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aston Villa (”The Villans”) w 39. minucie spotkania, gdy Ollie Watkins strzelił drugiego gola. To już czternaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Bertrand Traoré.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Pierre Hoejbjerg, zawodnik gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Trener ”Kogutów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Garetha Bale'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż dziewięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Steven Bergwijn. W 73. minucie Jack Grealish został zastąpiony przez Douglasa Luiza.

Od 74 minuty boisko opuścili zawodnicy Tottenhamu Londyn: Harry Winks, Japhet Tanganga, na ich miejsce weszli: Tanguy Ndombèlé, Matt Doherty. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marvelousa Nakamby, Bertranda Traorégo zajęli: Carney Chukwuemeka, Jaden Philogene-Bidace. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał John McGinn z zespołu gości. Była to 90. minuta spotkania.

Damián Emiliano Martínez
83′ Japhet Tanganga
Ezri Konsa Ngoyo
Toby Alderweireld
Kortney Hause
Eric Dier
Tyrone Mings
20′ (samob.) Sergio Reguilón Rodríguez
Matt Targett
74′ Harry Winks
John McGinn90′
 8′ 72′ Steven Charles Bergwijn
Bertrand Isidore Traoré90′
Heung-min Son
Anwar El Ghazi
43′ Pierre Emil Hoejbjerg
Ahmed Eissa El Mohamady Abdel Fattah
83′ Matt Doherty
Jacob Ramsey
74′ Tanguy Ndombèlé Alvaro
Douglas Luiz Soares de Paulo73′
72′ Gareth Bale
Wesley Moraes Ferreira da Silva

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.