• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Tottenham Hotspur Londyn - Brentford FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 14. kolejka Premier League

W meczu 14. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 2 grudnia, drużyna Tottenhamu Londyn zwyciężyła z Brentford FC 2-0 (1-0). Mecz na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie obejrzało 54 202 widzów.

14. kolejka Anglia - Premier League
2021-12-02 20:30 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 54202 | Arbiter: Jonathan Moss
Tottenham Hotspur Londyn
Brentford FC
2
0
Sergi Canós 12' (samob.)
Son Heung-Min 65'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Brentford FC Sergi Canós.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Tottenhamu Londyn (”Koguty”).

W 56. minucie Frank Ogochukwu został zmieniony przez Shandona Baptiste'a.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Tottenhamu Londyn, zdobywając kolejną bramkę. W 65. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Son Heung-Min. W zdobyciu bramki pomógł Reguilón.

Chwilę później trener Brentford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Yoane Wissa, a murawę opuścił Sergi Canós. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Pontus Jansson
83′ Emerson Aparecido Leite de Souza Junior
Sergi Canós Tenes 12′ (samob.) 70′
Oliver Skipp
Ogochukwu Frank Onyeka56′
77′ Lucas Moura
Rico Henry
 65′ 87′ Heung-min Son
Mads Roerslev Rasmussen
83′ Japhet Tanganga
Edmond-Paris Maghoma
77′ Harry Winks
Marcus Forss
87′ Steven Charles Bergwijn
Saman Ghoddos
Bryan Gil Salvatierra
Yoane Wissa70′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.