Tottenham Hotspur - Liverpool FC 1-3 w 20. kolejce Premier League

Na zakończenie 20. kolejki Premier League szlagierowe starcie Tottenhamu z Liverpoolem zakończyło się wygraną gości 3-1. "The Reds" przerwali tym samym fatalną passę pięciu meczów bez wygranej. Wciąż liczą się w wyścigu po tytuł mistrza Anglii.

20. kolejka Anglia - Premier League
2021-01-28 21:00 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Arbiter: Martin Atkinson
S. Mané 65'

Liverpool przystępował do do tego spotkania z fatalnymi statystykami ligowymi za ostatnie tygodnie. Z 15 możliwych do zdobycia punktów podopieczni Juergena Kloppa zainkasowali tylko trzy. Legitymowali się pięcioma kolejnymi meczami bez zwycięstwa.

Ale i tak w ocenie bukmacherów pozostawali faworytami. Może dlatego, że to dla Tottenhamu wyjątkowo niewygodny rywal. Na triumf nad "The Reds" ekipa z White Hart Lane czeka od października 2017 roku.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Kiedy już w trzeciej minucie do siatki gości trafił Heung-Min Son, wydawało się przez moment, że fatalna seria może zostać przerwana właśnie dzisiaj. Radość ekipy z Londynu była jednak przedwczesna. Arbiter zarządził analizę VAR i orzekł, że koreański pomocnik znajdował się na pozycji spalonej.

Ta sytuacja zmobilizowała obrońców tytułu. Zwarli szeregi w defensywie i lepiej od rywala poczynali sobie w akcjach ofensywnych. Ich wysiłki przyniosły jednak rezultat dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Ze skrzydła zagrywał Sadio Mane, a piłkę z najbliższej odległości wepchnął do bramki Roberto Firmino.

Błąd popełnił w tej sytuacji Hugo Lloris. Futbolówka w polu bramkowym powinna paść jego łupem. Przepuścił ją jednak przed nosem i po chwili został zmuszony do kapitulacji.

Początek drugiej odsłony okazał się iście piorunujący. Już dwie minuty po wznowieniu gry prowadzenie Liverpoolu podwyższył Trent Alexander-Arnold, skutecznie dobijając uderzenie Mane. Chwilę później kontaktową bramkę strzałem sprzed pola karnego zdobył Pierre-Emile Hoejbjerg.

Jeszcze przed upływem godziny golkipera gospodarzy pokonał Mohamed Salah, ale sędzia drugi raz tego dnia spojrzał w monitor i ponownie trafienia nie zaliczył. Tym razem ręką zagrywał Firmino.

Tottenham nie był w stanie odpowiedzieć taką samą siłą rażenia. Na drugą połowę nie wyszedł już mocno poturbowany przed przerwą Harry Kane.

Trzecią bramkę dla mistrza Anglii zdobył w 65. minucie Mane, wykorzystując idealne, kilkudziesięciometrowe dogranie Alexandra-Arnolda.

W końcówce spotkania na boisku pojawił się Gareth Bale, ale nie był w stanie odmienić losów rywalizacji. Tym samym Jose Mourinho po raz kolejny musiał uznać wyższość Kloppa. Jako menedżer wygrał z niemieckim szkoleniowcem tylko dwa razy na 13 prób.

Tottenham Hotspur - Liverpool FC 1-3 (0-1)

Bramka: 0-1 Firmino (45+4.), 0-2 Alexander-Arnold (47.), 1-2 Hoejbjerg, 1-3 Mane (65.)

Jordan Henderson
46′ Serge Aurier
Andrew Robertson
 49′ Pierre Emil Hoejbjerg
Alcantara Thiago24′ 78′
Matthew James Doherty
James Milner
Tanguy Ndombèlé Alvaro
Georginio Wijnaldum
30′ 81′ Steven Charles Bergwijn