• 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (22 pkt.)
  • 7 .Manchester United (21 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Tottenham Hotspur - Leicester City 2-2 w 3. rundzie Pucharu Anglii. Gol Wasilewskiego

W trzeciej rundzie Pucharu Anglii Tottenham zremisował u siebie z Leicester City 2-2. Gola dla gości zdobył w pierwszej połowie Marcin Wasilewski. O awansie do kolejnej rundy zdecyduje rewanżowy mecz na stadionie "Lisów".

W składzie Leicester piąty raz w tym sezonie pojawił się Marcin Wasilewski. Polak zaliczył bardzo udane spotkanie. W 19. minucie meczu zdobył dla "Lisów" wyrównującego gola, pokonując strzałem z główki bramkarza gospodarzy. Była to pierwszy w tym sezonie bramka strzelona przez polskiego obrońcę.

Tottenham na prowadzenie bardzo szybko wyprowadził Christian Eriksen. Już w ósmej minucie otworzył on wynik spotkania. "Koguty" nie mogły jednak długo cieszyć się z prowadzenia, ponieważ kilka minut później wyrównującego gola zdobył Wasilewski. Do szatni obie drużyny schodziły z remisowym wynikiem.

Druga połowa kapitalnie zaczęła się dla drużyny Marcina Wasilewskiego. Już w 48. minucie gola na 2-1 dla Leicester zdobył Shinji Okazaki. Japończyk dwie minuty wcześniej zmienił na murawie N'Golo Kante i błyskawicznie wpisał się na listę strzelców.

W dalszej części spotkania, to Tottenham był stroną, która częściej stwarzała sobie bramkowe sytuacje. "Lisy" umiejętnie się jednak broniły. Bardzo dobrze w bramce Leicester spisywał się Michel Vorm.

Kiedy wydawało się już, że goście mają zapewniony awans do kolejnej rundy, Tottenham dostał w prezencie od Leicester rzut karny. W szesnastce "Lisów" piłkę ręka zagrał Nathan Dyer, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Harry Kane.

Remis nie zapewnił awansu żadnej z drużyn. Zadecyduje o tym rewanżowym mecz na King Power Stadium.

Puchar Anglii. Wyniki i statystyki - kliknij tutaj!