• 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Tottenham Hotspur - Chelsea Londyn 0-2 w 18. kolejce Premier League

Spotkanie Jose Mourinho z klubem, w którym był kiedyś postacią numer jeden, nie skończyło się dla niego dobrze. Tottenham Hotspur przegrał z Chelsea Londyn 0-2. Obie bramki zdobył świetnie dysponowany Brazylijczyk Willian.

18. kolejka Anglia - Premier League
2019-12-22 17:30 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 61104 | Arbiter: A. Taylor
Tottenham Hotspur Londyn
Chelsea Londyn
0
2
DO PRZERWY  0-2
Willian 12',45'

Goście nie uchodzili za faworytów z prostego powodu - przegrali cztery z pięciu poprzednich potyczek ligowych. Tymczasem "The Spurs" dokładnie odwrotnie - cztery z pięciu kończyli zwycięstwem. Jeszcze raz okazało się jednak, że statystyki mają się nijak do boiskowych realiów.

Chelsea otworzyła rezultat spotkania jeszcze przed upływem kwadransa. Po krótko rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła do Williana, a ten wpadł z boku w pole karne i uderzył precyzyjnie w kierunku dalszego słupka. Piłka zatrzymała się na bocznej siatce.

Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie "The Blues" już w doliczonym czasie pierwszej połowy. Gazzaniga bezpardonowo powstrzymał wówczas w polu karnym Marcosa Alonso. Arbiter po analizie VAR pokazał bramkarzowi Tottenhamu żółtą kartkę i podyktował rzut karny. Brazylijski skrzydłowy uderzył z jedenastu metrów po mistrzowsku i było 0-2.

Szanse na korzystny wynik stopniały gospodarzom w 62. minucie. Czerwona kartkę otrzymał wówczas Son. To efekt jego agresywnego zachowania wobec Ruedigera. Grając w osłabieniu, Tottenham nie był w stanie zagrozić dobrze dysponowanemu rywalowi.

Mourinho w roli menedżera "Kogutów" jak na razie przegrywa tylko z tymi zespołami, które wcześniej prowadził. Wcześniej jego podopieczni nie sprostali Manchesterowi United (1-2), teraz musieli uznać wyższość Chelsea.

To dziesiąte z rzędu starcie tych zespołów, w którym nie odnotowano remisu.

Son
45′ Paulo Dino Gazzaniga
Kepa Arrizabalaga Revuelta
67′ Toby Alderweireld
Marcos Alonso
Serge Aurier
Cesar Azpilicueta80′
Davinson Sánchez Mina
Antonio Ruediger78′
74′ Jan Vertonghen
Fikayo Tomori
74′ Lucas Moura
Kurt Happy Zouma31′
43′ Dele Alli
N'Golo Kanté
46′ Eric Dier
Mateo Kovaczić43′ 68′
58′ Moussa Sissoko
Mason Mount
Harry Kane
Tamy Abraham80′
62′ Heung-min Son
. Willian  12′, 45′ (k.)
Michel Vorm
Wilfredo Daniel Caballero
Juan Marcos Foyth
Andreas Christensen
74′ Danny Rose
Reece James80′
46′ Christian Eriksen
Luiz Frello Jorginho68′
Giovani Lo Celso
Christian Pulisic
74′ Tanguy Ndombèlé Alvaro