Tottenham Hotspur - Brighton & Hove Albion 2-1 w 7. kolejce Premier League

Tottenham Hotspur pokonał Brighton & Hove Albion 2-1 w meczu 7. kolejki Premier League. Zwycięską bramkę dla "Kogutów" zdobył Gareth Bale. Był to jego pierwszy gol po powrocie do klubu.

Tottenham szybko objął prowadzenie. W 11. minucie Adam Lallana faulował Harry'ego Kane'a. Sędzia najpierw odgwizdał rzut wolny, ale po ponownym obejrzeniu sytuacji stwierdził, że napastnik Tottenhamu znajdował się już w polu karnym i wskazał na "wapno". "Jedenastkę" pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

Podopieczni Jose Mourinho grali pewnie, ale w 56. minucie się zagapili. Wykorzystał to Tariq Lamptey i doprowadził do wyrównania.

Tottenham atakował, ale długo nie mógł zdobyć zwycięskiej bramki. W słupek trafiali Erik Lamela i Harry Kane.

Sprawy w swoje ręce wziął duet, który przyszedł do klubu z Realu Madryt. Sergio Reguilon dośrodkował, a głową do siatki trafił Gareth Bale. Dla Walijczyka była to pierwsza bramka po powrocie do klubu, który opuścił w 2013 roku.

Dzięki temu zwycięstwu Tottenham awansował na drugie miejsce. Ma 14 punktów, traci dwa do Liverpoolu.