• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 7 .Everton (33 pkt.)
  • 8 .Chelsea Londyn (30 pkt.)

Tottenham Hotspur - Brentford FC 2-0 w półfinale Pucharu Ligi

Tottenham Hotspur awansował do finału Pucharu Ligi, pokonując na własnym stadionie Brentford FC 2-0. W decydującym spotkaniu tych rozgrywek rywalem "Kogutów" będzie klub z Manchesteru - albo United, albo City.

Son Heung-Min 70'

Jose Mourinho, menedżer Tottenhamu, potraktował spotkanie z zespołem z czołówki Championship bardzo poważnie. Z pierwszego składu zabrakło praktycznie tylko pauzującego za czerwoną kartkę Matta Doherty'ego, a Toby Alderweireld, Ben Davies i Steven Bergwijn usiedli na ławce rezerwowych.

Gospodarze prowadzenie objęli już w 12. minucie. Z lewej strony dośrodkował Sergio Reguilon, a piłkę głową do siatki skierował niepilnowany w polu karnym Moussa Sissoko.

Francuz tym samym przerwał serię 36 meczów bez strzelenia gola we wszystkich rozgrywkach. Poprzednio zdobył bramkę dla Tottenhamu w grudniu 2019 roku.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Po zmianie stron piłkarze Brentford wyrównali w 64. minucie, ale po interwencji VAR-u okazało się, że Ivan Toney był na minimalnym spalonym przed zdobyciem bramki.

Tottenham miał szczęście, ale w 70. minucie przeprowadził firmową akcję, czyli szybki atak. Reguilon podał do Harry'ego Kane'a, który natychmiast zagrał do Tanguya Ndombele, a ten prostopadle do Heung-min Sona. Koreańczyk w sytuacji sam na sam nie dał szans Davidowi Rai.

To było już 16. trafienie Sona w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Lepszy od niego, spośród piłkarzy Premier League, jest tylko klubowy kolega Kane, który zdobył 17 bramek.

Goście wtorkowy mecz kończyli w dziesiątkę. W 84. minucie czerwoną kartkę, po interwencji VAR-u, zobaczył Josh Da Silva, który w brutalny sposób zaatakował Pierre'a Hojberga. Duńczyk opuścił murawę z zakrwawioną nogą, ale chciał wrócić, czego zabronił mu Mourinho. Portugalczyk w jego miejsce wpuścił Japheta Tangangę.

W drugim meczu półfinałowym, który odbędzie się w środę, Manchester United podejmie Manchester City. Transmisja w Eleven Sports od 20.45.

Finał tych rozgrywek zaplanowano w tym roku na 25 kwietnia, dwa miesiące później niż zazwyczaj, na stadionie Wembley. Wszystko przez to, że w Anglii liczą, że wtedy będzie można rozegrać go z kibicami na trybunach.

Mads Bech Sørensen
52′ 71′ Sergio Reguilón Rodríguez
Rico Henry
 12′ Moussa Sissoko
Pelenda Joshua Tunga Dasilva84′
71′ Lucas Moura
Mathias Jensen
 70′ 89′ Heung-min Son
Vitaly Janelt18′ 74′
86′ Pierre Emil Hoejbjerg
Mads Roerslev Rasmussen
71′ Ben Davies
Finley Stevens
86′ Japhet Tanganga
Tarique Fosu74′
Dele Alli
Maxwell Haygarth
Harvey White
Emiliano Marcondes Camargo Hansen74′
71′ Harry Winks
Marcus Forss81′
89′ Carlos Vinícius Alves Morais