Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (80 pkt.)
  • 2 .Manchester United (70 pkt.)
  • 3 .Chelsea Londyn (64 pkt.)
  • 4 .Leicester City (63 pkt.)
  • 5 .West Ham United FC (58 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (57 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (56 pkt.)
  • 8 .Everton (55 pkt.)

Thierry Henry o przejęciu Arsenalu: Daniel Ek się nie podda. Skontaktował się z właścicielami

- Daniel Ek kontaktował się już z rodziną Kroenke. Chce przywrócić DNA Arsenalu - stwierdził Thierry Henry w wypowiedzi dla Sky Sports. Właściciel Spotify już wcześniej wyraził jasną chęć, że chce kupić klub z Londynu.

Reklama

Szwedzki miliarder Daniel Ek, współtwórca serwisu streamingowego Spotify, wykazał zainteresowanie zakupem Arsenalu po tym, jak wybuchły kibicowskie protesty związane z utworzeniem Superligi. Frustracja fanów "Kanonierów" narastała przy tym miesiącami przez słabe wyniki drużyny w lidze.

Reklama

- Wiem, że wiele osób chciałoby usłyszeć wieści o przejęciu klubu. To prawda, Daniel jest kibicem Arsenalu, choć nie mówił o tym publicznie. Jest kibicem od długiego czasu - mówił Henry w programie "Monday Night Football'.

Ek kontaktował się z rodziną Kroenke

- Ek już zdążył - zdradzę wam to - dotrzeć do rodziny Kroenke i stwierdził, że zebrał już fundusze pozwalające mu przedstawić dobrą ofertę - stwierdził Francuz.

- Teraz oni muszą posłuchać. Wiele osób domagało się odsunięcia właścicieli. Próbujemy zaoferować rozwiązanie obejmujące też fanów i powalające na przywrócenie DNA klubu - dodał.

Zobacz także: Angielska Federacja Piłkarska zabezpiecza się przed powtórką z Superligi

Właściciele zaprzeczają sprzedaży

Stan Kroenke oraz jego syn Josh wydali pod koniec kwietnia oświadczenie, w którym kategorycznie zaprzeczyli zamiarom sprzedaży klubu. Napisali wówczas, że pomimo spekulacji pojawiających się w mediach na ten temat, są oni "w 100 procentach zaangażowani w Arsenal".

Jak twierdzi Thierry Henry, Daniel Ek nie ma jednak zamiaru poprzestawać w swoim zamiarze przejęcia trzynastokrotnego mistrza Anglii.

- Musi odbyć się dyskusja, ale ręka została wyciągnięta. Myślę, że to będzie długi i niełatwy proces - jeśli sprzedaż się kiedykolwiek wydarzy. Jest jedna rzecz, którą pragnę powtórzyć - Daniel się nie wycofa, będzie czekać na decyzję, czy zechcą sprzedać klub.

Zapowiadają się długie negocjacje

- To zabierze wiele czasu - skwitował były reprezentant Francji. Według doniesień medialnych to właśnie Henry, a także inni byli gracze Arsenalu, Patrick Vieira i Dennis Bergkamp, mają wesprzeć Eka w przejęciu drużyny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje