Reklama

Reklama

Terence Kongolo wypożyczony do Huddersfield Town

Obrońca AS Monaco, Terence Kongolo najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Huddersfield Town - potwierdził angielski klub. 23-latek przegrał w Monako rywalizację o miejsce w składzie z Kamilem Glikiem.

Premier League - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Holender, który ma kongijskie korzenie, trafił do mistrza Francji latem. Jego transfer miał zabezpieczyć dwie pozycje - stopera oraz lewego defensora.

Jesienią rozegrał jednak zaledwie sześć meczów w AS Monaco, przegrywając rywalizację o miejsce w składzie z Kamilem Glikiem, Jemersonem, Andreą Raggim oraz Jorge'em.

Terence Kongolo zdecydował się na wypożyczenie do Huddersfield Town. Beniaminek Premier League zbiera dobre recenzje, zajmując jedenaste miejsce po 22 kolejkach.

Reklama

- Terence jest świetnym piłkarzem, którego śledziłem, gdy grał jeszcze w Feyenoordzie. Jego umiejętności idealnie pasują do naszego stylu gry. Jest dobrze zbudowany, a przy tym mobilny. Nie mogę doczekać współpracy z nim. Jego wypożyczenie jest dla nas świetną opcją na drugą część sezonu - stwierdził trener Huddersfield, David Wagner.

Francuskie media informowały wcześniej, że w umowie o wypożyczeniu nie znajdzie się zapis, który będzie gwarantował Anglikom możliwość wykupienia Holendra latem.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL