Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (50 pkt.)
  • 2 .Chelsea Londyn (42 pkt.)
  • 3 .Liverpool FC (41 pkt.)
  • 4 .Arsenal Londyn (35 pkt.)
  • 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Szef Premier League chce mundialu w 2022 roku w lecie

Dyrektor Premier League Richard Scudamore uważa, że Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej powinna zaakceptować letni termin mistrzostw świata, które w 2022 roku odbędą się w Katarze. Mimo wysokich temperatur taki krok uratowałby kalendarz rozgrywek.

Zarząd ligi, podobnie jak Angielski Związek Piłkarski(FA), stanowczo sprzeciwia się organizacji mistrzostw zimą. Takie rozwiązanie proponowane jest przez FIFA. Szefowie Premier League uważają, że mistrzostwa świata rozgrywane w tym okresie zakłócą przygotowywania piłkarzy do drugiej części sezonu ligowego.

Wątpliwości co do organizacji MŚ 2022 w lecie wyraził jednak prezydent FIFA Sepp Blatter, który zaproponował, aby turniej odbywał się na przełomie listopada i grudnia. Finał mundialu miałby być rozegrany 18 grudnia. Miesiąc później odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie i szef światowej federacji nie chce dopuścić do kolizji terminów obu tych wielkich imprez.

Reklama

"Oczywiście na stadionach można zastosować klimatyzację, ale nie obejmie ona ulic, czy stref kibica na powietrzu" - zaznaczył Blatter argumentując swoją propozycję.

Scudamore zdecydowanie podkreślił jednak, że jeśli FIFA uzna za niemożliwe, aby grać w lecie, władze światowej federacji będą musiały rozważyć zmianę lokalizacji mistrzostw.

"Nie możemy po prostu kierując się kaprysem zdecydować się na przeniesienie mundialu na okres zimowy. Chcemy, aby mistrzostwa odbyły się w lecie. Jeśli Katar nie jest w stanie zorganizować tej imprezy właściwie, to powinna się ona odbyć gdzie indziej. Najważniejszym zadaniem organizatora jest spełnienie wszelkich kryteriów zapewniających komfort i bezpieczeństwo fanów. Jeżeli to jest niemożliwe, należy zmienić miejsce rozgrywania meczów na takie, gdzie w należytym stopniu zaopiekują się fanami" - podkreślił szef Premier League na łamach "The Guardian".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama