Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (65 pkt.)
  • 2 .Manchester United (50 pkt.)
  • 3 .Leicester City (49 pkt.)
  • 4 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Święta po norwesku, czyli Ole Gunnar Solskjaer w roli głównej

Norwegowie z powodu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa spędzą Boże Narodzenie głównie w domach, przed telewizorami lub czytając. Wydawcy i media przygotowali specjalne prezenty gwiazdkowe. Numerem jeden jest... szkoleniowiec Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer.

Największa gazeta w kraju "Verdens Gang" przygotowała specjalny dodatek poświęcony latom 1996-2007, w którym Solskjaer był piłkarzem drużyny, którą obecnie trenuje. W tym okresie rozegrał w jej barwach 366 meczów i strzelił 126 bramek. Teraz dziennik przypomina każdą z nich ze zdjęciem i szczegółowym opisem okoliczności jej zdobycia, jak i całego spotkania.

Reklama

Kanał telewizji TV2 pokaże z kolei w drugi dzień świąt mecz Leicester City - Manchester United bez dodatkowych opłat.

Kiedy w grudniu 2018 roku Solskjaer został zatrudniony przez angielski klub, stacja ta transmitowała 26 grudnia pierwszy mecz "Czerwonych Diabłów" pod wodzą nowego trenera z Huddersfield Town (3-1).

Spotkanie oglądała rekordowa liczba norweskich telewidzów, średnio 600 tysięcy, a ostatni kwadrans aż 775 tysięcy.

"W kraju liczącym pięć milionów mieszkańców jest to świetny wynik" - skomentował wtedy dyrektor sportowy kanału Vegard Jansen Hagen.

W tym roku z powodu restrykcji dotyczących przemieszczania się oglądalność meczu z Leicester City - według niego - znacznie wzrośnie.

TV2 od 2010 roku posiada prawa do transmisji meczów Premier League, lecz można je oglądać na płatnych, kodowanych kanałach stacji. Gwiazdkowy mecz 26 grudnia będzie odkodowany.

Nadająca z Bergen stacja jest największym norweskim kanałem prywatnym utrzymującym się z reklam i różnych opłat na kanałach kodowanych w odróżnieniu od telewizji publicznej NRK, finansowej z abonamentu i posiadającej ustawowy zakaz ich emisji.

Dlatego nie straci na bezpłatnej transmisji meczu Solskjaera, ponieważ bloki reklamowe podczas studia z ekspertami, przed meczem i w przerwie, zostały odpowiednio na tę okazję wycenione.

Zbigniew Kuczyński

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Ole Gunnar Solskjaer | Manchester United

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama