• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Swansea City - Newcastle United 0-1. Dobry mecz Fabiańskiego

Łukasz Fabiański rozegrał bardzo dobry mecz w bramce Swansea City, ale nie był w stanie uratować zespołu przed porażką z Newcastle United 0-1 w czwartej kolejce Premier League.

Premier League - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce w pierwszej połowie (66-34 procent), ale groźniej atakowali rywale. Piłkarze Newcastle United oddali osiem strzałów (cztery celne) podczas gdy miejscowi tylko cztery (jeden celny).

Najbliżej zdobycia gola w pierwszej części goście byli w 33. minucie. Perfekcyjnie "główkował" Joselu, piłka leciała do bramki, ale fantastyczną paradą popisał się Fabiański.

Po chwili Mikel Merino padł w polu karnym "Łabędzi" i goście domagali się "jedenastki", ale sędzia nie zareagował. Faulu nie było, a arbiter powinien ukarać Merino za próbę wymuszenia karnego.

W 38. minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Jordan Ayew, ale Rob Elliot obronił w kapitalnym stylu. Po chwili przed szansą stanął Alfie Mawson, lecz piłka po jego "główce" przeleciała obok słupka.

W 61. minucie fani gospodarzy widzieli już piłkę w siatce - Abraham strzelał do pustej bramki, ale Jamaal Lascelles wybił piłkę z linii!

Nie tylko ta interwencja sprawiła, że kapitan Newcastle United został bohaterem spotkania. W 76. minucie strzałem głową z 5 metrów pod poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie dał szans Fabiańskiemu i zdobył gola na wagę trzech punktów. Asystę zapisał Matt Ritchie.