• 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Swansea City - Manchester United 2-1 w 4. kolejce Premier League

Swansea City z Łukaszem Fabiańskim w składzie pokonało Manchester United 2-1! Polak nie miał szans przy straconej bramce, za to błąd przy drugim golu "Łabędzi" popełnił bramkarz "Czerwonych Diabłów" Sergio Romero.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Fabiański tylko raz musiał pokazać swoje umiejętności. Obronił strzał z rzutu wolnego Memphisa Depaya. Groźniejsi pod bramką rywali byli piłkarze Swansea.

Druga część gry rozpoczęła się idealnie dla Manchesteru United. Luke Shaw dośrodkował z lewej strony. Z piłką minął się Wayne Rooney. Dopadł do niej Juan Mata i z bliska nie dał szans Fabiańskiemu.

Swansea wyrównało w 61. minucie. W pole karne dośrodkował Gylfi Sigurdsson. Piłka spadła na głowę Andre Ayewa, który uderzył po koźle i pokonał Sergio Romero.

Pięć minut później Swansea była już na prowadzeniu. Na listę strzelców wpisał się Bafetimbi Gomis. Snajper lekkim uderzeniem w krótki róg zaskoczył bramkarza "Czerwonych Diabłów".

Dzięki temu zwycięstwu Swansea przeskoczyło Manchester United w tabeli. "Łabędzie" z ośmioma punktami są na czwartym miejscu po czterech kolejkach. Pozycję niżej są zawodnicy Louisa van Gaala, z jednym "oczkiem" mniej.