Reklama

Reklama

Swansea City - Liverpool 1-0. Fabiański bardzo wysoko oceniony

Łukasz Fabiański ponownie potwierdził bardzo wysoką formę. Bramkarz reprezentacji Polski był bohaterem Swansea City w wygranym 1-0 meczu z Liverpoolem, a swoimi paradami zapracował na bardzo wysokie noty w brytyjskich mediach. Branżowy portal whoscored.com zwraca uwagę, że tak znakomicie nie jest oceniany żaden inny golkiper w Premier League.

Dzięki doskonałej postawie Fabiańskiego "Łabędzie" nie dały się pokonać na swoim terenie "The Reds". Polak znów błysnął kilkoma interwencjami najwyższej próby i w zgodnej opinii ekspertów został wybrany najlepszym piłkarzem meczu Swansea z Liverpoolem.

Kwintesencją postawy "Fabiana" była zwłaszcza interwencja w 60. minucie, gdy nasz golkiper w wielkim stylu zatrzymał strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Mohameda Salaha.

Dzięki tej paradzie i innym obronom Polak zapracował na bardzo wysokie noty. "Światową" ocenę Fabiański otrzymał od branżowego portalu statystycznego whoscored.com, która wyniosła 8,4. Poza tym wspaniale wybrzmiały słowa, napisane na oficjalnym koncie serwisu na Twitterze. "Od sierpnia 2014 roku Fabiański został wybrany jedenaście razy na piłkarza meczu. To więcej niż jakikolwiek inny bramkarz w Premier League" - czytamy.

Reklama

Niewiele niższe noty Fabiański otrzymał od "Daily Mirror", Sky Sports" i "Daily Mail". Ich zdaniem Polak zasłużył na "8" w skali od 1-10.

Na bramkę Fabiańskiego zespół Juergena Kloppa oddał 21 strzałów, ale żaden nie okazał się skuteczny. Rozpędzony Liverpool został zatrzymany przez outsidera ligi po serii osiemnastu meczów bez porażki. Z kolei Swansea udowadnia, że w zajmującym ostatnie miejsce zespole jeszcze nikt nie pogodził się ze spadkiem z Premier League.

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL