Reklama

Reklama

  • 1 .Chelsea Londyn (29 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (28 pkt.)
  • 3 .Manchester City (26 pkt.)
  • 4 .West Ham United FC (23 pkt.)
  • 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (20 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Brighton & Hove Albion FC (18 pkt.)

Steven Gerrard: Najbardziej żałuję, że nie byłem mistrzem Anglii

Największy żal Stevena Gerrarda przed ostatnim meczem w barwach Liverproolu na Anfield Road budzi fakt, że wychowanek i kapitan tego zespołu nigdy nie sięgnął po mistrzostwo Anglii. "To by była wisienka na szczycie tortu" - podkreślił.

W sobotnie popołudnie "The Reds" rozegrają ostatni w tym sezonie mecz przed własną publicznością w Premier League. Rywalem będzie Crystal Palace. Po zakończeniu trwających rozgrywek 34-letni Gerrard przeniesie się do Los Angeles Galaxy z klubu, w którym spędził 17 lat jako senior. Wcześniej przez dekadę szkolił się w tamtejszej akademii.

"Brak mistrzostwa to nie jest mój jedyny żal, ale chyba największy. Chciałbym móc powiedzieć, że wygrałem wszystko" - przyznał kapitan Liverpoolu, cytowany przez serwis bbc.com.

Gerrard wystąpił w ponad 700 spotkaniach w koszulce "The Reds". W sezonie 2013/14 był bliski wywalczenia tytułu, ale w jednym z dwóch decydujących meczów poślizgnął się w pobliżu własnej bramki i pozwolił napastnikowi Chelsea Londyn przejąć piłkę. Skończyło się to utratą gola, a ostatecznie porażką 0-2 i wicemistrzostwem Anglii.

Reklama

"Były momenty niesamowite, ale były też okrutne. Wspominam też z bólem finały Pucharu Anglii, w których nie mogłem zagrać, czy przegrany finał Ligi Mistrzów w 2007 roku. Żadna kariera nie przebiega gładko, ale na pewno jestem dumny ze swojej i nie zamieniłbym jej na żadną inną" - powiedział Gerrard.

Były reprezentant Anglii zdaje sobie sprawę z tego, że pożegnanie z kibicami w sobotę może być trudne.

"Nie jest łatwo cokolwiek przewidzieć, bo w takiej sytuacji znajdę się pierwszy raz w życiu. Na pewno będzie bardzo emocjonalnie, a najgorzej będzie po ostatnim gwizdku. Wtedy naprawdę do mnie dotrze, że to ostatnia okazja na pożegnanie. Postaram się kontrolować te uczucia i uniknąć łez" - zapowiedział.

Gerrard triumfował z Liverpoolem w Champions League w 2005 roku, a w pamiętnym finale z AC Milan, wygranym po rzutach karnych, został wybrany piłkarzem meczu. Po trofeum sięgnął wspólnie z bramkarzem Jerzym Dudkiem.

"Kiedy byłem na meczu z Realem Madryt i widziałem jak się rozgrzewa, uroniłem łzę. Kiedy bowiem przychodziłem na Anfield, to Steven już tam był. Mnie nie ma w tym zespole już osiem lat, a on wciąż tam jest. Pomyślałem, że trzeba być nieprawdopodobnie silnym człowiekiem, aby przez tyle lat codziennie wjeżdżać do tej samej bramy klubowej i przez tak długi czas spełniać oczekiwania tych samych kibiców. Skończy się pewna era, którą będzie bardzo trudno powtórzyć i nie wiem, co teraz stanie się z Liverpoolem" - mówił Polak o byłym koledze z drużyny na początku marca.

Gerrard ma również w dorobku zwycięstwo w Pucharze UEFA, dwukrotnie w Pucharze Anglii i w trzech edycjach Pucharu Ligi.

W ostatniej kolejce Premier League "The Reds" zmierzą się na wyjeździe ze Stoke City.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama