• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Southamton - Tottenham 2-5. Son gromi Bednarka i spółkę

Jose Mourinho ściskał pięść w geście triumfu, Son Heung-Min masakrował rywala czterema golami, a Jan Bednarek i spółka w defensywie przypominali sito. Nic dziwnego, że Tottenham na wyjeździe zdemolował 5-2 Southampton w 2. kolejce Premier League.

"Koguty" pokazały swą czupurność już w 3. min, gdy Harry Kane trafił do siatki, jednak analiza VAR wykazała, że był spalony.

Później cieszyli się gospodarze. Piękne prostopadłe podanie Kyle Walkera-Petersa wykończył Daniel Ings, który wpadł w pole karne i wypalił w lewy róg.

Później przyćmił wszystkich Son Heung-Min. Najpierw rozegrał szybką kontrę z Kanem. Ich tempo biegu i wymiany piłki były za szybkie dla Bednarka i jego kolegów. Z pewnością jednak Alex McCarthy w bramce mógł się zachować lepiej. Son uderzał z bardzo ostrego kąta, a jednak golkiper przepuścił piłkę lecącą w dalszy róg.

Wyrównanie w drugiej minucie doliczonego do I połowy czasu uskrzydliło londyńczyków.

Minęło ledwie 80 sekund II połowy, gdy po prostopadłym zagraniu Kane’a Son wyszedł sam na bramkarza i strzelił na 1-2. Bednarek omal nie zrobił szpagatu, ale i tak nie udało mu się przeciąć podania. Jack Stephens zachował się jak junior, bo mógł przeszkodzić Koreańczykowi, ten jednak schował go za plecy i z 15 m, z lewej nogi wypalił w lewy róg.

Przy trzeciej akcji duetu Son - Kane reprezentant Polski złamał linię spalonego, ale nawet gdyby stał tam gdzie koledzy i tak nic by to nie dało. Podanie było górą, zbyt precyzyjne, a defensywa "Świętych" ustawiała się zbyt wysoko, przez co nie była w stanie dogonić Sona. Koreańczyk mógł się poczuć, jakby wykonywał rzut karny w hokeju: jedzie sam na bramkarza i w odpowiednim momencie strzela obok niego, z wielką mocą.

Na 1-4 Son podwyższył w 73. min, gdy Kane dośrodkował do niego z okolic prawego skrzydła. Kopnięcie do siatki z bliska było formalnością.

Gospodarzy pogrążył sam Kane, dobijając z czterech metrów do pustej bramki po uderzeniu Erika Lameli.

Na pocieszenie "Świętym" został gol na 2-5 Ingsa z rzutu karnego.

2. kolejka Premier League

Southampton FC - Tottenham Hotspur 2-5 (1-1)

Matt Doherty79′
68′ Jack Stephens
Davinson Sánchez Mina
Jan Bednarek
Eric Dier
44′ Ryan Bertrand
Ben Davies
68′ Stuart Armstrong
Pierre Emil Hoejbjerg
James Ward-Prowse
Tanguy Ndombèlé Alvaro45′ 46′
Moussa Djenepo
Harry Winks
5′ 55′ Romeu Vidal Oriol
Lucas Moura61′
39′ 80′ Che Adams
Harry Kane  82′ 84′
 32′, 90′ (k.) Daniel Ings
Serge Aurier
55′ William Anthony Patrick Smallbone