Southampton Football Club - Liverpool Football Club 1-2 (1-1). Liga - 37. kolejka

W spotkaniu 37. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 17 maja, drużyna Southamptonu przegrała z Liverpoolem 1-2 (1-1). Mecz na St. Mary's Stadium obejrzało 31 588 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jana Bednarka występującego w Southamptonie.

W  spotkaniu 37. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 17 maja, drużyna Southamptonu przegrała  z Liverpoolem  1-2 (1-1). Mecz na St. Mary's Stadium obejrzało 31 588 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jana Bednarka występującego w Southamptonie.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka Liverpoolu wygrała 13 razy i zanotowała pięć porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Southamptonu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie Nathan Redmond dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki pomagał Nathan Tella.

Jedenastka Liverpoolu wyrównała wynik meczu. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Takumi Minamino. W zdobyciu bramki pomógł Diogo Jota.

W 45. minucie Joe Gomez zastąpił Jordana Hendersona. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 65. minucie w drużynie Liverpoolu doszło do zmiany. Divock Origi wszedł za Harveya Elliotta.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Liverpoolu przyniosły efekt bramkowy. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Joel Matip.

W 69. minucie kartkę dostał Nathan Tella z Southamptonu. Chwilę później trener Southamptonu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Ibrahimę Diallo. Na boisko wszedł Oriol Romeu, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Nathan Tella został zmieniony przez Stuarta Armstronga, a za Armanda Broję wszedł na boisko Che Adams, co miało wzmocnić jedenastkę Southamptonu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Firmina na Naby'ego Keitę.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Jack Stephens, zawodnik Southamptonu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Drużyna Liverpoolu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Liverpoolu żadną kartką, natomiast zawodnikom Southamptonu przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.