Southampton Football Club - Leeds United Football Club 2-2 (0-0). Liga - 2. kolejka

W starciu 2. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Southamptonu zremisowała z Leeds United 2-2 (0-0). Mecz odbył się na St. Mary's Stadium. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Jana Bednarka z Southamptonu oraz Mateusza Klicha z Leeds United.

W  starciu 2. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Southamptonu zremisowała  z Leeds United  2-2 (0-0). Mecz odbył się na St. Mary's Stadium. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Jana Bednarka z Southamptonu  oraz Mateusza Klicha z Leeds United.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Leeds United wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 28. minucie Patrick Bamford zastąpił Daniela Jamesa.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Leeds United: Jackowi Harrisonowi w 43. i Rasmusowi Kristensenowi w 45. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leeds United w 46. minucie spotkania, gdy Rodrigo zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Southamptonu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Leeds United, strzelając kolejnego gola. W 60. minucie Rodrigo ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2. Przy zdobyciu bramki asystował Pascal Struijk.

Joe Aribo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Southamptonu, zdobywając bramkę w 72. minucie spotkania. Asystę zanotował Adam Armstrong.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Mohammed Salisu, zawodnik Southamptonu.

Jedenastka Leeds United krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ zespół Southamptonu doprowadził do remisu. Gola strzelił Kyle Walker-Peters. W następstwie utraty bramki trener Leeds United postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Daniela Jamesa i na pole gry wprowadził napastnika Jose Sinisterrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Po chwili trener Southamptonu postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za pomocnika Moussę Djenepo wszedł Jack Stephens, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Southamptonu utrzymać remis. Dwie minuty później sędzia przyznał kartkę Brendenowi Aaronsonowi z drużyny Leeds United. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Southamptonu, a zawodnikom Leeds United przyznał trzy.