• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Southampton FC - Wolverhampton Wanderers 1-2 w meczu 24. kolejki Premier League. Grał Jan Bednarek

Kryzys w Southampton trwa nadal! Drużyna Jana Bednarka nie poradziła sobie z Wolverhampton i przegrała 1-2.

Piłkarze Southampton nadal nie mogą przełamać się i wygrać spotkania w Premier League. Podczas dzisiejszego starcia udało im się jako pierwszym wyjść na prowadzenie, lecz finalnie lepsi okazali się rywale.

Gospodarze wysłali pierwszy sygnał ostrzegawczy w 22. minucie. Nathan Redmond zdecydował się na uderzenie z narożnika pola karnego, jednak futbolówkę dobrą interwencją poza boisko wybił Rui Patricio.

Premier League - wyniki, tabela, strzelcy

Zmotywowana dobrym atakiem drużyna "Świętych" po chwili umieściła piłkę w siatce. Stuart Armstrong popędził lewą stroną boiska i zagrał w pole karne. Na futbolówkę nabiegł Danny Ings i pewnie dopełnił formalności.

Obraz gry zmienił się natomiast po przerwie. W 52. minucie Nelson Semedo zdecydował się na dogranie w okolice bramki, a pechowo ręką we własnym polu karnym futbolówkę zatrzymał Ryan Bertrand. Sędzia wskazał na "jedenastkę", a na gola zamienił ją Ruben Neves.

Goście dopięli swego po niespełna 13 minutach. Pedro Neto wpadł w pole karne, pewnie poradził sobie z Jannikiem Vestergaardem i pomimo ciężkiej pozycji do oddania strzału, wpakował futbolówkę do bramki, tuż obok interweniujących Jana Bednarka oraz golkipera Southampton.

Rui Patricio
72′ Kyle Walker-Peters
Leander Dendoncker
61′ Jan Bednarek
Romain Saïss54′
Jannik Vestergaard
Conor Coady
Ryan Bertrand
Rúben Diogo da Silva Neves  53′ (k.)
69′ Stuart Armstrong
Nelson Semedo
James Ward-Prowse
Jonathan Castro Otto69′
62′ Takumi Minamino
Joao Moutinho
17′ Romeu Vidal Oriol
Adama Traoré Diarra
 25′ Daniel Ings
Willian José da Silva89′
Nathan Redmond
Pedro Lomba Neto  66′ 90′ 90′
Fraser Forster
John Ruddy
72′ Mohamed Salisu Abdul Karim