• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Southampton FC - Wolverhampton 1-2 (1-0). Liga angielska - 24. kolejka Premier League

14 lutego na St. Mary's Stadium odbył się pojedynek 24. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Southampton FC i Wolverhampton. Starcie zakończyło się zwycięstwem Wolverhampton 2-1.

Pedro Neto 66'

Drużyna Wolverhampton (”Wilki”) przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań jedenastka Southampton FC (”Święci”) wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Oriol Romeu z drużyny gospodarzy. Była to 17. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Southampton FC w 25. minucie spotkania, gdy Daniel Ings strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Stuart Armstrong.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Świętych”.

W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Rúben Neves. W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Romaina Saïssa z Wolverhampton, a w 61. minucie Jana Bednarka z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie w jedenastce Southampton FC doszło do zmiany. Moussa Djenepo wszedł za Takumiego Minaminę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”Wilków” przyniosły efekt bramkowy. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Pedro Neto. Asystę przy bramce zaliczył Rúben Neves.

W 69. minucie Jonny Castro zastąpił Fernanda Marçala. W następstwie utraty bramki trener Southampton FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Stuarta Armstronga i na pole gry wprowadził napastnika Che Adamsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 72. minucie w zespole Southampton FC doszło do zmiany. Mohamed Salisu wszedł za Kyle'a Walkera-Petersa.

Niedługo później trener ”Wilków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Fábio Silva, a murawę opuścił Willian José. W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Pedro Netowi z Wolverhampton. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie ”Wilków” doszło do zmiany. Maximilian Kilman wszedł za Pedro Neta.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Rui Patricio
72′ Kyle Walker-Peters
Leander Dendoncker
61′ Jan Bednarek
Romain Saïss54′
Jannik Vestergaard
Conor Coady
Ryan Bertrand
Rúben Diogo da Silva Neves  53′ (k.)
69′ Stuart Armstrong
Nelson Semedo
James Ward-Prowse
Jonathan Castro Otto69′
62′ Takumi Minamino
Joao Moutinho
17′ Romeu Vidal Oriol
Adama Traoré Diarra
 25′ Daniel Ings
Willian José da Silva89′
Nathan Redmond
Pedro Lomba Neto  66′ 90′ 90′
Fraser Forster
John Ruddy
72′ Mohamed Salisu Abdul Karim
Rayan Aït Nouri
Jack Stephens
Ki-Jana Hoever
Kgagelo Chauke
Maximilian Kilman90′
62′ Moussa Djenepo
Fernando Marçal de Oliveira69′
Nathan Tella
Morgan Gibbs-White
Caleb Watts
Vítor Machado Ferreira
69′ Che Adams
Ebeguowen Otasowie
Dan Nlundulu
Fábio Daniel Soares Silva89′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.