• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Southampton FC - Wolverhampton 0-1 (0-0). Liga angielska - 6. kolejka Premier League

26 września na St. Mary's Stadium odbył się mecz 6. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Southampton FC i Wolverhampton. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Wolverhampton 1-0. Starcie obejrzało 28 002 widzów.

6. kolejka Anglia - Premier League
2021-09-26 15:00 | Stadion: St. Mary's Stadium | Widzów: 28002 | Arbiter: Andy Madley
Southampton FC
Wolverhampton Wanderers FC
0
1
R. Jiménez 61'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Southampton FC (”Święci”) zajmował 15., natomiast drużyna Wolverhampton (”Wilki”) - 16. miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania zespół Wolverhampton wygrał 12 razy i zanotował tyle samo porażek oraz osiem remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu zdobył Raul Jimenez dla drużyny Wolverhampton. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł José Sá.

W 64. minucie Che Adams zastąpił Armanda Broję. W tej samej minucie Nathan Redmond został zmieniony przez Moussę Djenepo, co miało wzmocnić zespół Southampton FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Podence'a na Adamę Traoré. Trener Southampton FC postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Kyle'a Walkera-Petersa i na pole gry wprowadził napastnika Shane Longa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Conor Coady
74′ Kyle Walker-Peters
Joao Moutinho
Mohamed Amine Elyounoussi
Nelson Semedo87′
Romeu Vidal Oriol
Leander Dendoncker
64′ Nathan Redmond
Fernando Marçal de Oliveira
James Ward-Prowse
Daniel Castelo Podence71′
64′ Che Adams
Luke James Cundle
64′ Moussa Djenepo
Rúben Diogo da Silva Neves88′
Nathan Tella
Francisco António Machado Mota Castro Trincao
64′ Armando Broja
Fábio Daniel Soares Silva
74′ Shane Long
Adama Traoré Diarra71′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.