• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (32 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (29 pkt.)

Southampton FC - West Ham United FC 0-0. Liga angielska - 16. kolejka Premier League

29 grudnia na St. Mary's Stadium odbyło się spotkanie 16. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Southampton FC i West Ham United. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

16. kolejka Anglia - Premier League
2020-12-29 19:00 | Stadion: St. Mary's Stadium | Arbiter: Andy Madley
Southampton FC
West Ham United FC
0
0

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Southampton FC (”Święci”) zajmowała dziewiąte, natomiast jedenastka West Ham United (”Młoty”) - 10. miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 70 meczów zespół ”Młoty” wygrał 27 razy i zanotował 24 porażki oraz 19 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Southampton FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ryan Bertrand z drużyny gospodarzy. Była to 40. minuta spotkania.

W 58. minucie za Che Adamsa wszedł Shane Long. A kibice West Ham United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mohameda Benrahmę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Manuel Lanzini.

Między 67. a 76. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Southampton FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Moussę Djenepo. Na boisko wszedł Stuart Armstrong, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Łukasz Fabiański
76′ Kyle Walker-Peters
Ryan Fredericks
Jan Bednarek
Craig Dawson
Jack Stephens
Angelo Obinze Ogbonna
40′ Ryan Bertrand
Aaron Cresswell
Theo Walcott
Andrij Jarmołenko67′ 72′
James Ward-Prowse
Manuel Lanzini60′
72′ 78′ Moussa Djenepo
Pablo Fornals Malla
Romeu Vidal Oriol
Tomáš Souček
Daniel Ings
Declan Rice
58′ Che Adams
Benjamin Johnson
78′ Stuart Armstrong
Michail Antonio77′
Ibrahima Diallo
Mark Noble
William Anthony Patrick Smallbone
Robert Snodgrass
58′ Shane Long
Mohamed Saïd Benrahma60′
Michael Obafemi
Jarrod Bowen72′

Przewaga drużyny Southampton FC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Southampton FC, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna West Ham United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.