• 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Southampton FC - Tottenham 1-4 w meczu 18. kolejki Premier League

Na zakończenie 18. kolejki angielskiej Premier League Southampton FC przegrał na St. Mary's Stadium z Tottenhamem 1-4 (1-1). Zwycięstwo "Kogutów" mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale w 58. minucie Harry Kane nie wykorzystał rzutu karnego.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Celną "główką" popisał się Virgil van Dijk.

W 19. minucie Tottenham doprowadził do wyrównania. Frasera Forstera do kapitulacji zmusił Dele Alli.

Tuż po zmianie stron "Koguty" strzelił drugiego gola, a na listę strzelców wpisał się Harry Kane.

W 58. minucie sędzia Mike Dean podyktował rzut karny dla Tottenhamu za faul Nathana Redmonda na Dele Allim. Na dodatek, arbiter wyrzucił z boiska pomocnika "Świętych". Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Kane i spudłował. Napastnik gości posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

Gospodarze, mimo że grali w osłabieniu, ambitnie walczyli o choćby jeden punkt. Złudzeń "Świętych" pozbawił w 85. minucie rezerwowy Heung-min Son, który pokonał Forstera płaskim strzałem. Kropkę nad "i" postawił chwilę później Delle Alli.

Po 18. kolejkach liderem tabeli jest Chelsea z dorobkiem 46 punktów. "The Blues" mają sześć oczek przewagi nad drugim Liverpoolem i siedem nad trzecim Manchesterem City. Tottenham zajmuje piątą lokatę (36 pkt).

Southampton FC - Tottenham 1-4 (1-1)

Bramki: 1-0 Virgil van Dijk (2), 1-1 Dele Alli (19), 1-2 Harry Kane (52), 1-3 Heung-min Son (85), 1-4 Dele Alli (87)

Wyniki, terminarz i tabela Premier League

Dowiedz się więcej na temat: Tottenham Hotspur | FC Southampton | Harry Kane | Premier League