• 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Southampton FC - Newcastle United 2-0. Grał Jan Bednarek

Southampton FC pokonał 2-0 Newcastle United w meczu 8. kolejki Premier League. Cały mecz rozegrał Jan Bednarek. Po raz pierwszy od 32 lat Southampton objął prowadzenie w tabeli Premier League!

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Po dzisiejszej wygranej Southampton niespodziewanie zostało liderem Premier League! Drużyna Bednarka ma co prawda tyle samo punktów co Liverpool i mecz rozegrany więcej.

"Święci" bardzo szybko, bo już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Theo Walcott przejął piłkę pod polem karnym rywala i natychmiast zagrał do Che Adamsa. Ten huknął z woleja pod poprzezczkę!

W dalszej części meczu Southampton robiło wszystko, by podwyższyć prowadzenie. Aktywny był zwłaszcza Theo Walcott, który przypomniał sobie najlepsze czasy z Arsenalu FC. W 42. minucie był bliski zdobycia bliskiej bramki, ale minimalnie spudłował.

Początek drugiej części gry także należał do Southampton. W ofensywie pokazał się nawet Bednarek, który po rzucie rożnym sprawił spore problemy golkiperowi rywali.

Kwadrans przed końcem wydawało się, że "Święci" będą mieli rzut karny, gdy Walcott został "wycięty" w polu karnym rywala. Sędzia nie dopatrzył się jednak żadnego faulu.

Nie potrzeba jednak było karnego, by Southampton zdobyło drugą bramkę, a gol kolejny raz padł po stracie piłki pod polem karnym Newcastle. Piłkę przejął Stuart Armstrong i uderzył bez większego zastanowienia. Piłka wpadła do bramki przy słupku!

Southampton FC - Newcastle United 2-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Adams (7.), 2-0 Armstrong (82.).

Jamal Lewis
 82′ Stuart Armstrong
Jamaal Lascelles
27′ Romeu Vidal Oriol