• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Southampton FC - Leicester City 2-2 (2-1). Liga angielska - 14. kolejka Premier League

1 grudnia na St. Mary's Stadium odbyło się starcie 14. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Southampton FC i Leicester City. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Mecz obejrzało 26 951 widzów. Jedną z bramek zdobył Jan Bednarek.

14. kolejka Anglia - Premier League
2021-12-01 20:30 | Stadion: St. Mary's Stadium | Widzów: 26951 | Arbiter: Robert Jones
J. Maddison 49'

Drużyna Southampton FC (”Święci”) przed meczem zajmowała 15. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 spotkania jedenastka Southampton FC wygrała 18 razy i zanotowała 17 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Southampton FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie bramkę zdobył Jan Bednarek.

Zespół gości (”Lisy”) wyrównał wynik meczu. W 22. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jonathan Evans.

Niedługo później Che Adams wywołał eksplozję radości wśród kibiców Southampton FC, strzelając kolejnego gola w 34. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Nathan Redmond.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka ”Lis” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Boubakary'ego Soumarégo wszedł Kiernan Dewsbury-Hall. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Oriol Romeu z drużyny gospodarzy.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 49. minucie wynik ustalił James Maddison. Przy zdobyciu bramki pomógł Luke Thomas.

W 55. minucie kartkę dostał Ademola Lookman, zawodnik ”Lis”. W 61. minucie Ademola Lookman został zastąpiony przez Ayoze'a Péreza. A kibice Southampton FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Armanda Broję. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Nathan Tella.

W 73. minucie w zespole Southampton FC doszło do zmiany. Mohamed Elyounoussi wszedł za Adama Armstronga. Trener ”Lis” postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Harveya Barnesa i na pole gry wprowadził napastnika Patsona Dakę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Lisy: Onyinye Ndidi w 82. minucie i Kiernanowi Dewsbury'emu-Hallowi w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Southampton FC doszło do zmiany. Lyanco wszedł za Jana Bednarka. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Timothy Castagne
 3′ 85′ Jan Kacper Bednarek
Ademola Lookman55′ 61′
48′ Romeu Vidal Oriol
Harvey Lewis Barnes75′
65′ Nathan Tella
Onyinye Wilfred Ndidi82′
 34′ Che Adams
James Maddison  49′
73′ Adam Armstrong
Jamie Vardy
Fraser Forster
Danny Ward
Romain Perraud
Daniel Amartey
85′ Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
Jannik Vestergaard
Yan Valery
Marc Albrighton
Moussa Djenepo
Hamza Choudhury
73′ Mohamed Amine Elyounoussi
Kiernan Dewsbury-Hall46′ 90′
William Anthony Patrick Smallbone
Patson Daka75′
65′ Armando Broja
Kelechi Promise Iheanacho
Shane Long
Ayoze Pérez Gutiérrez61′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Leicester City przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.