• 1. Słowacja (3 pkt.)
  • 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Southampton FC - Leeds United 0-2 (0-0). Liga angielska - 37. kolejka Premier League

W starciu 37. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 18 maja, zespół Southampton FC przegrał z Leeds United 0-2 (0-0). Mecz na St. Mary's Stadium obejrzało 7 291 widzów.

37. kolejka Anglia - Premier League
2021-05-18 19:00 | Stadion: St. Mary's Stadium | Widzów: 7291 | Arbiter: Peter Bankes
Southampton FC
Leeds United
0
2
P. Bamford 73'
T. Roberts 90'

Drużyna Southampton FC (”Święci”) przed meczem zajmowała 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 53 razy. Jedenastka Leeds United (”Pawie”) wygrała aż 28 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 14.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kalvin Phillips z ”Pawii”. Była to 34. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół ”Pawii” wyszedł w zmienionym składzie, za Llorente'a, Kalvina Phillipsa weszli Gaetano Berardi, Pascal Struijk. Także drużyna ”Świętych” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Che Adamsa wszedł Daniel Ings. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Pawie: Stuartowi Dallasowi w 56. i Pascalowi Struijkowi w 65. minucie.

W 70. minucie za Nathana Tellę wszedł Nathan Redmond.

Bramkarz Southampton FC wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 73. minucie Patrick Bamford dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Rodrigo.

Chwilę później trener Southampton FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Ibrahima Diallo, a murawę opuścił Theo Walcott. A kibice Leeds United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tylera Robertsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Rodrigo. Posunięcie trenera było słuszne. Tylera Robertsa zdobył drugą bramkę w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leeds United w 90. minucie spotkania, gdy Tyler Roberts strzelił drugiego gola. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Stuart Dallas56′
78′ Theo Walcott
Kalvin Phillips34′ 46′
46′ Che Adams
Moreno Machado Rodrigo78′
70′ Nathan Tella
Patrick Bamford  73′
Fraser Forster
Illan Meslier
Jan Bednarek
Gaetano Berardi46′
78′ Ibrahima Diallo
Leif Davis
Will Ferry
Pascal Struijk46′ 65′
70′ Nathan Redmond
Jack Jenkins
46′ Daniel Ings