• 1. Słowacja (3 pkt.)
  • 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Southampton FC - Crystal Palace FC 3-1 (1-1). Liga angielska - 32. kolejka Premier League

11 maja na St. Mary's Stadium odbyło się spotkanie 32. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Southampton FC i Crystal Palace. Starcie zakończyło się zwycięstwem Southampton FC 3-1.

C. Benteke 2'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Crystal Palace (”Orły”) zajmował 13., natomiast jedenastka Southampton FC (”Święci”) - 14. pozycję.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna Southampton FC wygrała aż 20 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka gości objęła prowadzenie. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Christian Benteke. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Zawodnicy Southampton FC odpowiedzieli strzeleniem gola. W 19. minucie bramkę wyrównującą zdobył Daniel Ings. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Nathan Redmond.

W 41. minucie karnego dla Crystal Palace nie wykorzystał Luka Milivojević. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 44. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jana Bednarka z Southampton FC, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Jordana Ayewa z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół ”Świętych” rozpoczął w zmienionym składzie, za Jana Bednarka wszedł Mohamed Salisu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Southampton FC w 48. minucie spotkania, gdy Che Adams strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Stuart Armstrong.

W 54. minucie kartkę dostał Jannik Vestergaard z zespołu gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się Crystal Palace w tym sezonie, pojawił się Jeffrey Schlupp, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Lukę Milivojevicia. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 72. minucie Jordan Ayew został zmieniony przez Michego Batshuayiego.

Jedenastka ”Orłów” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 75. minucie Daniel Ings ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1. Bramka padła po podaniu Che Adamsa.

Chwilę później trener ”Świętych” postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Ingsa. Na boisko wszedł Michael Obafemi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Orły: Cheikhou Kouyatému w 77. minucie i Wilfriedowi Zaże w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Crystal Palace doszło do zmiany. Jean-Philippe Mateta wszedł za Christiana Benteke'a.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Joel Ward
44′ 46′ Jan Bednarek
Cheikhou Kouyaté77′
54′ Jannik Vestergaard
Jordan Ayew45′ 72′
 48′ Che Adams
Christian Benteke  2′ 78′
 19′, 75′ 76′ Daniel Ings
Wilfried Zaha90′
Alex McCarthy
Jack Butland
46′ Mohamed Salisu Abdul Karim
Andros Townsend
76′ Michael Obafemi
Michy Batshuayi72′
Theo Walcott
Jean-Philippe Mateta78′

Jedenastka Southampton FC była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Crystal Palace, a w drugiej dwie. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna Southampton FC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.