• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Southampton FC - Chelsea Londyn 1-1 w 25. kolejce Premier League. Cały mecz Jana Bednarka

W meczu 25. kolejki Premier League Southampton Jana Bednarka zremisował z Chelsea 1-1. Polski obrońca rozegrał cały mecz.

M. Mount 54'

Piłkarze Southampton nie mogą odnieść ligowego zwycięstwa od sześciu minionych spotkań z rzędu. W tym czasie gospodarze dzisiejszego starcia zaliczyli również dotkliwą porażkę 0-9 z Manchesterem United.

Teoretycznie zadanie stojące przed Chelsea nie było zatem zbyt trudne. Co więcej ekipa z Londynu od razu ruszyła do ataku i już w 6. minucie meczu Marcos Alonso oddał dobry strzał z powietrza, po którym piłka poszybowała tuż obok słupka.

Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak inna i spotkanie pomiędzy ekipami nie stało na zbyt wysokim poziomie. Brak bardziej zmasowanych ataków ekipy gości wykorzystali natomiast gracze Southampotn.

W 33. minucie Nathan Redmond precyzyjnie dograł z głębi boiska do wbiegającego w pole karne Takumiego Minamino, który sprytnym dryblingiem "posadził" na boisku Cesara Azpilicuete oraz Edouarda Mendy'ego, a po chwili dopełnił formalności.

Gracze z Londynu szybko zabrali się za odrabianie strat, lecz czujnością wykazał się bramkarz ekipy gospodarzy Alex McCarthy i dobrze interweniował po strzale głową Kurta Zoumy.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

W drugiej połowie Chelsea rzuciła się do odrabiania strat. W 54. minucie doprowadziła do wyrównania. We własnym polu karnym przewinienia dopuścił się Danny Ings i sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny wykorzystał Mason Mount.

Do końca wynik już się nie zmienił. Chelsea nie potrafiła zdobyć kolejnych bramek. Mogli to zrobić z kolei gospodarze. W 71. minucie Jannik Vestergaard uderzał głową. Trafił jednak w poprzeczkę.

Redmond
90′ Alex McCarthy
Mason Mount  54′ (k.)
 33′ 76′ Takumi Minamino