• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Southampton FC - Chelsea Londyn 1-1 (1-0). Liga angielska - 25. kolejka Premier League

20 lutego na St. Mary's Stadium odbyło się spotkanie 25. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Southampton FC i Chelsea FC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

M. Mount 54'

Jedenastka Chelsea FC (”The Blues”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 75 razy. Zespół Chelsea FC wygrał aż 35 razy, zremisował 20, a przegrał tylko 20.

Już w pierwszych minutach drużyna Chelsea FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Southampton FC (”Święci”) otworzyli wynik. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Takumi Minamino. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nathan Redmond.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Świętych”.

Trener Chelsea FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Callum Hudson-Odoi, a murawę opuścił Tamy Abraham. W 54. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Mason Mount.

W 76. minucie Callum Hudson-Odoi zastąpił Hakima Ziyecha. W tej samej minucie w jedenastce Chelsea FC doszło do zmiany. Jorginho wszedł za Mateo Kovaczicia. A trener Southampton FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nathana Tellę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Takumi Minamino.

W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcosa Alonsa z ”The Blues”, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Aleksa McCarthy'ego z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Redmond
90′ Alex McCarthy
Mason Mount  54′ (k.)
 33′ 76′ Takumi Minamino
Timo Werner
Romeu Vidal Oriol
Marcos Alonso80′
85′ Daniel Ings
Mateo Kovaczić76′
90′ Nathan Redmond
Luiz Frello Jorginho76′
76′ Nathan Tella
Hakim Ziyech76′
85′ Che Adams
Olivier Giroud
90′ Dan Nlundulu
Callum Hudson-Odoi46′ 76′

Przewaga drużyny Chelsea FC w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.