• 5 .Manchester City (10 pkt.)
  • 6 .Everton (10 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Southampton FC - Burnley FC 3-2 (2-2). Liga angielska - 30. kolejka Premier League

4 kwietnia na St. Mary's Stadium odbył się mecz 30. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Southampton FC i Burnley FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Southampton FC 3-2.

M. Vydra 28'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Southampton FC (”Święci”) zajmował 14., natomiast jedenastka Burnley FC (”The Clarets”) - 15. miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania zespół Burnley FC wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Burnley FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie z karnego bramkę zdobył Chris Wood. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka ”Świętych” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie wynik na 0-2 podwyższył Matěj Vydra. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Chris Wood.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Stuart Armstrong. Bramka padła po podaniu Daniela Ingsa.

W 33. minucie Erik Pieters został zmieniony przez Charliego Taylora.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 42. minucie bramkę wyrównującą zdobył Daniel Ings. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Nathan Redmond.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Southampton FC w 66. minucie spotkania, gdy Nathan Redmond strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Theo Walcott.

Kibice ”The Clarets” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jaya Rodrigueza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Matěj Vydra. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Southampton FC doszło do zmiany. Mohamed Salisu wszedł za Stuarta Armstronga. W 86. minucie w drużynie Southampton FC doszło do zmiany. Che Adams wszedł za Daniela Ingsa.

Chwilę później trener Southampton FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Moussa Djenepo, a murawę opuścił Theo Walcott. W samej końcówce starcia w zespole Burnley FC doszło do zmiany. Lewis Richardson wszedł za Johanna Berga. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Erik Pieters33′
 31′ 79′ Stuart Armstrong
Johann Berg Guðmunds­son89′
James Ward-Prowse
Ashley Westwood
Ibrahima Diallo
Josh Brownhill
87′ Theo Walcott
Dwight McNeil
 42′ 86′ Daniel Ings
Matěj Vydra  28′ 78′
 66′ Nathan Redmond
Christopher Grant Wood  12′ (k.)
Alex McCarthy
Bailey Peacock-Farrell
79′ Mohamed Salisu Abdul Karim
Anthony Driscoll-Glennon
Jack Stephens
Jimmy Dunne
87′ Moussa Djenepo
Dale Stephens
86′ Che Adams
Lewis Richardson89′
Takumi Minamino
Jay Rodriguez78′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.