• 5 .Arsenal Londyn (20 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (19 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Manchester United (17 pkt.)

Southampton FC - Burnley FC 2-2 (1-1). Liga angielska - 9. kolejka Premier League

23 października na St. Mary's Stadium odbyło się spotkanie 9. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Southampton FC i Burnley FC. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Mecz obejrzało 29 145 widzów.

9. kolejka Anglia - Premier League
2021-10-23 16:00 | Stadion: St. Mary's Stadium | Widzów: 29145 | Arbiter: Chris Kavanagh
M. Cornet 13',57'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkała się 15. i 18. jedenastka Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 starcia drużyna Burnley FC (”The Clarets”) wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to ”The Clarets” otworzyli wynik. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Gnaly Cornet. Asystę zaliczył Matthew Lowton.

Piłkarze Southampton FC (”Święci”) odpowiedzieli strzeleniem gola. W 41. minucie bramkę wyrównującą zdobył Valentino Livramento. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Nathan Redmond.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jack Cork z zespołu gości. Była to 42. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Southampton FC w 50. minucie spotkania, gdy Armando Broja strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Ibrahimy Diallo.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Bramkę na 2-2 zdobył po raz drugi w 57. minucie Gnaly Cornet. Asystę przy golu zaliczył Ashley Westwood.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Jay Rodriguez z Burnley FC. W 70. minucie za Jacka Corka wszedł Jay Rodriguez. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ashleya Westwooda z ”The Clarets”, a w 81. minucie Mohameda Elyounoussiego z drużyny przeciwnej.

W 74. minucie Theo Walcott został zmieniony przez Stuarta Armstronga, a za Armanda Broję wszedł na boisko Che Adams, co miało wzmocnić drużynę Southampton FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gnaly'ego Corneta na Johanna Berga. Trener Southampton FC postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Nathana Redmonda i na pole gry wprowadził napastnika Adama Armstronga, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w jedenastce Burnley FC doszło do zmiany. Matěj Vydra wszedł za Christophera Wooda.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Nick Pope
 41′ Valentino Livramento
Dwight McNeil
74′ Theo Walcott
Ashley Westwood72′
Ibrahima Diallo
Jack Cork42′ 70′
81′ Mohamed Amine Elyounoussi
Gnaly Maxwel Cornet  13′, 57′ 78′
 50′ 79′ Armando Broja
Josh Brownhill
89′ Nathan Redmond
Erik Pieters
74′ Stuart Armstrong
Johann Berg Guðmunds­son78′
Moussa Djenepo
Aaron Lennon
Nathan Tella
Ashley Luke Barnes
79′ Che Adams
Jay Rodriguez70′ 70′
89′ Adam Armstrong
Matěj Vydra90′

Przewaga zespołu Southampton FC w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast ”The Clarets” przyznał trzy.