• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Southampton FC - Arsenal Londyn 1-3 (1-2). Liga angielska - 20. kolejka Premier League

26 stycznia na St. Mary's Stadium odbyło się spotkanie 20. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Southampton FC i Arsenal FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Arsenal FC 3-1.

A. Lacazette 72'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Southampton FC (”Święci”) zajmowała 10., natomiast drużyna Arsenal FC (”Kanonierzy”) - 11. pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 87 starć zespół Arsenal FC wygrał 43 razy i zanotował 19 porażek oraz 25 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Southampton FC w trzeciej minucie spotkania, gdy Stuart Armstrong zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Jamesa Warda-Prowse'a.

Jedenastka gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W ósmej minucie gola wyrównującego strzelił Nicolas Pépé. Przy zdobyciu bramki pomógł Granit Xhaka.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Bellerínowi z Arsenal FC. Była to 19. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bukayo Saka wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Kanonierów”, zdobywając kolejną bramkę w 39. minucie meczu. Asystę zaliczył Alexandre Lacazette.

W 66. minucie Jake Vokins został zmieniony przez Nathana Redmonda. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Nicolas Pépé, zawodnik Arsenal FC.

W 72. minucie w drużynie Arsenal FC doszło do zmiany. Willian wszedł za Emile'a Smitha.

Jedenastka ”Świętych” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wpakował piłkę do siatki rywali Alexandre Lacazette. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Bukayo Saka.

Trener ”Świętych” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dan Nlundulu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Theo Walcott. W 74. minucie Daniel Ings został zmieniony przez Caleba Wattsa, co miało wzmocnić drużynę ”Świętych”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Parteya na Mohameda Elnenego w 78. minucie oraz Nicolasa Pépégo na Josepha Willocka w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Caleb Watts z zespołu gospodarzy.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

. David Luiz
66′ Jake Vokins
Alves Soares Cedric
Ibrahima Diallo
Thomas Teye Partey78′
74′ Theo Walcott
Bukayo Saka  39′
 3′ Stuart Armstrong
Nicolas Pépé  8′ 70′ 90′
James Ward-Prowse
Granit Xhaka
Che Adams
Emile Smith Rowe72′
74′ Daniel Ings
Ainsley Maitland-Niles
66′ Nathan Redmond
Joseph Willock90′
74′ 90′ Caleb Watts
Gabriel Teodoro Martinelli Silva
Shane Long
Edward Nketiah
74′ Dan Nlundulu
. Willian72′

”Święci” obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.