• 6 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 7 .Everton (16 pkt.)
  • 8 .Manchester United (16 pkt.)

Southampton FC - Arsenal Londyn 0-2 w meczu 26. kolejki Premier League

Southampton FC przegrał na własnym stadionie z Arsenalem Londyn 0-2 w zaległym meczu 26. kolejki Premier League. "Kanonierzy" awansowali na piąte miejsce w tabeli i wciąż liczą się w walce o Ligę Mistrzów.

W pierwszej połowie groźniejsze akcje przeprowadzili gospodarze.

Na swoje szczęście "Kanonierzy" mieli w bramce Petra Czecha, który w 31. minucie obronił dobitkę Manola Gabbiadiniego, a w 41. uderzenie z dystansu Nathana Redmonda.

Arsene Wenger stracił jednak przed przerwą piłkarza. W 36. minucie murawę z powodu kontuzji opuścił Alex Oxlade-Chamberlain, którego zastąpił Hector Bellerin.

Arsenal ma jednak w składzie Alexisa Sancheza. Chilijczyk po godzinie gry dał prowadzenie gościom, wykorzystując podanie Mesuta Oezila, i ogrywając defensywę rywala. To było jego 20. trafienie w tym sezonie Premier League.

"Święci" mogli wyrównać w 69. minucie, kiedy po świetnym dograniu Ryana Bertranda, "główka" Jamesa Warda-Prowse'a był jednak niecelna.

"Kanonierzy" dobili gospodarzy w 83. minucie. Zaczęło się od podania Sancheza do Aarona Ramseya, który jeszcze zagrał do Oliviera Girouda, który uderzeniem głową pokonał Bena Fostera.

Dzięki zwycięstwu Arsenal przesunął się piąte miejsce w tabeli.