• 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Southampton FC - AFC Bournemouth 3-3 (1-2) w 36. kolejce Premier League

To była prawdziwa jazda bez trzymanki! Southampton FC zremisowało 3-3 z AFC Bournemouth w 36. kolejce Premier League. Pełne spotkanie rozegrali w swoich drużynach Jan Bednarek i Artur Boruc.

36. kolejka Anglia - Premier League
2019-04-27 16:00 | Stadion: St. Mary's Stadium | Widzów: 31310 | Arbiter: G. Scott
C. Wilson 32',86'

Z jednej strony Jan Bednarek, z drugiej Artur Boruc. Starcie młodości z doświadczeniem, obecnego z byłym już reprezentantem Polski. Mimo 16 lat różnicy między "Biało-Czerwonymi", starcie Southampton z Bournemouth zapowiadało się bardzo interesująco dla każdego polskiego widza.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, bowiem Boruc po raz pierwszy skapitulował już w 12. minucie. Ze środka pola karnego uderzał płasko Shane Long, piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od obrońcy i "Holy Goalie" był bez szans.

Osiem minut później było już 1-1. Tym razem nie popisał się Bednarek, ale trudno uznać go za głównego winowajcę bramki. Polak dał się ograć na połowie boiska, co pozwoliło gościom na wyjście z kontrą. Koledzy Boruca wymienili jeszcze kilka podań, a w końcu do bramki trafił Dan Gosling.

Bournemouth poszło za ciosem i po pół godzinie wyszło na prowadzenie. Piłka po rzucie rożnym co prawda szybko opuściła pole karne "Świętych", ale jeden z gości natychmiast oddał strzał z dystansu. Angus Gunn odbił piłkę przed siebie i Callum Wilson z bliskiej odległości dobił ją do bramki. Po pierwszej połowie utrzymywał się wynik 2-1 dla gości.

Po przerwie "Święci" wrócili na boisko bardzo zmotywowani i szybko odwrócili losy spotkania, ponownie wychodząc na prowadzenie. Najpierw sprytny, mocny strzał sprzed pola karnego oddał James Ward-Prowse i Boruc po raz drugi musiał wyjmować piłkę z bramki. W 67. minucie było już 3-2, a gola głową zdobył Matt Targett.

Końcówka spotkania należała jednak do przyjezdnych z Bournemouth i cztery minuty przed końcem spotkania Wilson po raz drugi wpisał się na listę strzelców, zapewniając swojej drużynie remis! Z lewej strony świetnie wzdłuż bramki zagrał Ryan Fraser, a Wilson umieścił piłkę w bramce wślizgiem.

David Brooks
26′ 46′ Romeu Vidal Oriol
Dan Gosling  20′ 45′ 53′
 55′ James Ward-Prowse
Jefferson Andrés Lerma Solís
 12′ 35′ 88′ Shane Long
Joshua Christian Kojo King
81′ Daniel Ings
Callum Wilson  32′, 86′
Fraser Forster
Asmir Begović
Kayne Ramsey
Ryan Fraser23′
46′  67′ Matt Targett
Emerson Hyndman53′
81′ Stuart Armstrong
Jordon Ibe
Mario Lemina
Lys Mousset
Joshua Sims
Dominic Solanke72′
88′ Charlie Austin
Sam Surridge

Southampton - Bournemouth 3-3 (1-2)

Bramki: 1-0 Long (12.), 1-1 Gosling (20.), 1-2 Wilson (32.), 2-2 Ward-Prowse (55.), 3-2 Targett (67.), 3-3 Wilson (86.).