• 6 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 7 .Everton (16 pkt.)
  • 8 .Manchester United (16 pkt.)

Southampton - Everton 2-0 w 6. kolejce Premier League. Cały mecz Jana Bednarka

W 6. kolejce Premier League lider Everton pierwszy raz przegrał. Lepszy okazał się Southampton, który zwyciężył 2-0. Cały mecz w barwach "Świętych" rozegrał Jan Bednarek.

C. Adams 35'

Everton od początku zaatakował. Akcje gości były coraz groźniejsze. Najlepszą okazję w 20. minucie miał Gylfi Sigurdsson, ale trafił w poprzeczkę.

"Święci" przetrwali napór rywali i sami przeszli do ataku. Już siedem minut później wyszli na prowadzenie po akcji Danny’ego Ingsa i Jamesa Ward-Prowse’a. Pierwszy asystował, a drugi popisał się skutecznym wykończeniem.

W 35. minucie Southampton podwyższył prowadzenie. Znowu asystował Ings, dośrodkowując do niepilnowanego Che Adamsa, który dopełnił formalności i trafił do siatki.

Niewiele brakowało, a przed przerwą Everton przegrywałby jeszcze wyżej. W końcówce pierwszej połowie piłkę w bramce umieścił bowiem Stuart Armstrong. Był jednak na spalonym i gol nie został uznany.

W drugiej części "The Toffees" byli bezsilni. Southampton kontrolował wydarzenia na boisku. Nie atakował już z takim impetem, jak wcześniej, ale po godzinie gry kolejny raz mógł trafić do siatki. Armstrong wyłożył piłkę Ingsowi, a ten z bliskiej odległości nie trafił w futbolówkę.

Na dodatek chwilę później Everton grał już w dziesiątkę. W 72. minucie czerwoną kartkę obejrzał Lucas Digne.

W osłabieniu Everton nie był w stanie zagrozić rywalom. Southampton miał jeszcze kilka okazji. Kolejnych bramek już nie zdobył, ale pewnie zwyciężył.

Dla podopiecznych Carla Ancelottiego była to pierwsza porażka w Premier League w tym sezonie. Nadal są jednak liderem.

Z kolei Southampton wygrał trzeci mecz w obecnych rozgrywkach. Ma 10 puntków, traci trzy do Evertonu i zajmuje piąte miejsce.

Jordan Pickford
57′ Kyle Walker-Peters
Lucas Digne72′
86′ Stuart Armstrong
Abdoulaye Doucouré58′
 27′ James Ward-Prowse