• 6 .Everton (10 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Southampton - Burnley 3-2 w 30. kolejce Premier League. Cały mecz Jana Bednarka

W meczu 30. kolejki Premier League Southampton pokonało Burnley 3-2. "Święci" przegrywali już 0-2, ale zdołali odrobić straty z nawiązką. W zwycięskiej ekipie cały mecz rozegrał Jan Bednarek.

M. Vydra 28'

Burnley bardzo dobrze zaczęło. Wyszło na prowadzenie 2-0.

Już w 10. minucie goście wywalczyli rzut karny. Kyle Walker-Peters faulował Erika Pietersa. "Jedenastkę" pewnie Chris Wood.

W 28. minucie Wood asystował. Wygrał pojedynek główkowy z Bednarkiem i zgrał do Mateja Vydry, który ładnym strzałem z pierwszej piłki pokonał Frasera Forstera.

"Święci" wolno się rozkręcali. Pół godziny zajęło im wejście w mecz. Gdy to już się udało, kompletnie zdominowali wydarzenia na boisku. Jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania.

Szybkie wyrównanie

W 31. minucie do siatki trafił Stuart Armstrong. Z kolei w 42. minucie ładną indywidualną akcją popisał się Danny Ings. Przeszedł dwóch środkowych obrońców Burnley i pokonał reprezentanta Anglii Nicka Pope'a.

W drugiej połowie Southampton nacierał jeszcze groźniej. Dla gospodarzy liczyły się tylko trzy punkty.

W 60. minucie z dystansu huknął James Ward-Prowse. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na głowę Danny'ego Ingsa. Jego dobitkę z linii bramkowej wybił James Tarkowski.

Redmond dał zwycięstwo

Skuteczniejszy był Nathan Redmond. W 66. minucie Pope świetnie obronił strzał Ingsa. Piłkę przejął jednak Theo Walcott i miękko dośrodkował, a celnie z woleja uderzył Redmond.

W końcówce obudzili się goście. Mieli kilka groźnych sytuacji. Najbardziej aktywny był Wood, ale nie potrafił pokonał Forstera, który ratował swój zespół.

W efekcie Southampton wygrało i zajmuje 13. miejsce z 36 punktami. Burnley ma trzy "oczka" mniej i jest na 15. pozycji.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Erik Pieters33′
 31′ 79′ Stuart Armstrong
Johann Berg Guðmunds­son89′
James Ward-Prowse
Ashley Westwood
Ibrahima Diallo
Josh Brownhill
87′ Theo Walcott
Dwight McNeil
 42′ 86′ Daniel Ings
Matěj Vydra  28′ 78′
 66′ Nathan Redmond
Christopher Grant Wood  12′ (k.)
Alex McCarthy
Bailey Peacock-Farrell
79′ Mohamed Salisu Abdul Karim