• 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .Manchester City (15 pkt.)

Sheffield United - West Ham United 0-1 w meczu 9. kolejki Premier League

West Ham United pokonał Sheffield United 1-0 w meczu 9. kolejki Premier League. Całe spotkanie dla gości rozegrał Łukasz Fabiański, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

Łukasz Fabiański od samego początku spotkania nie mógł narzekać na brak pracy. Już w 3. minucie gospodarze wyprowadzili pierwszy groźny atak, gdy George Baldock świetnie popędził boczną strefą boiska i oddał strzał, który zdołał obronić reprezentant Polski. Niespełna 20 minut później czujność bramkarza stołecznej ekipy sprawdził także Oliver McBurnie. Anglik otrzymał podanie z bocznej strefy boiska i ponownie na posterunku stanął popularny "Fabian".

Niewykorzystana okazja mogła się zemścić błyskawicznie. Vladimir Coufa znalazł się z piłką w bocznej strefie pola karnego i zdecydował się uderzyć z ostrego kąta. Strzał Czecha nie zaskoczył jednak Aarona Ramsdale'a, który popisał się dobrą interwencją. Anglik nie pomylił się również podczas próby Tomasa Souceka, który trafił w bramkarza, będąc w sytuacji sam na sam.

Tuż przed przerwą kluczową interwencją popisał się natomiast Fabiański. Reprezentant Polski zaliczył efektowną paradę po strzale McBurnie'ego.

Obie drużyny miały swoje okazje w pierwszej połowie, lecz na bramkę musieliśmy poczekać dopiero do drugiej części gry. Sebastien Haller przejął piłkę na skraju pola karnego i momentalnie huknął. Pędząca futbolówka wpadła idealnie w górny róg bramki Sheffield.

Goście byli bliscy podwyższenia prowadzenia w 75. minucie. Declan Rice oddał bardzo dobry strzał głową, po którym piłka odbiła się od poprzeczki. Obramowanie bramki uratowało również Fabiańskiego. Niespełna dwie minuty później McBurnie wpadł w pole karne, a futbolówka po jego uderzeniu także trafiła w poprzeczkę.