• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Sheffield United - Tottenham Londyn 1-3 (0-2). Liga angielska - 19. kolejka Premier League

W meczu 19. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 17 stycznia, drużyna Sheffield United przegrała z Tottenhamem Londyn 1-3 (0-2). Starcie odbyło się na Bramall Lane.

T. Ndombèlé 62'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Sheffield United (”Szable”) znajduje się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 72 spotkania zespół ”Koguty” wygrał 30 razy i zanotował 22 porażki oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Serge Aurier. Asystę zaliczył Son Heung-Min.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Oliverowi Norwoodowi z Sheffield United. Była to 23. minuta spotkania.

Jedenastka Sheffield United ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Harry Kane. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Pierre Hoejbjerg.

W 50. minucie kartkę dostał John Lundstram, zawodnik gospodarzy.

Niedługo później David McGoldrick wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sheffield United, zdobywając bramkę w 59. minucie pojedynku. Asystę przy golu zanotował John Fleck.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Koguty” w 62. minucie spotkania, gdy Tanguy Ndombèlé zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Stevena Bergwijna.

W 67. minucie Oliver Norwood został zastąpiony przez Keana Bryana. Chwilę później trener ”Szabl” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Rhian Brewster, a murawę opuścił Oliver Burke. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Sheffield United doszło do zmiany. Billy Sharp wszedł za Chrisa Bashama.

W 86. minucie arbiter przyznał kartkę Johnowi Eganowi z jedenastki gospodarzy. Trener ”Koguty” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Mourę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Steven Bergwijn. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia pokazał kartkę Ethanowi Ampadu, piłkarzowi ”Szabl”.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili piłkarze gości: Carlos Vinícius, Davinson Sánchez, a na ich miejsce weszli Son Heung-Min, Reguilón. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Hugo Lloris
74′ Chris Basham
Joe Rodon
90′ Ethan Ampadu
Ben Davies
86′ John Egan
Eric Dier
Jayden Bogle
Serge Aurier  5′
50′ John Lundstram
Tanguy Ndombèlé Alvaro  62′
John Fleck
Pierre Emil Hoejbjerg
Enda Stevens
Sergio Reguilón Rodríguez90′
23′ 67′ Oliver Norwood
Steven Bergwijn87′
 59′ David McGoldrick
Harry Kane  40′
71′ Oliver Burke
Heung-min Son90′
Wesley Foderingham
Joe Hart
George Baldock
Toby Alderweireld
67′ Kean Bryan
Davinson Sánchez Mina90′
Phil Jagielka
Gedson Carvalho Fernandes
Max Lowe
Erik Lamela
71′ Rhian Brewster
Lucas Moura87′
74′ Billy Sharp
Moussa Sissoko

Carlos Vinícius Alves Morais90′

Gareth Bale

Jedenastka ”Szabl” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia nie ukarał zawodników Tottenhamu Londyn żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał cztery żółte.