• 6 .Southampton FC (10 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (10 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (10 pkt.)

Sheffield United - Tottenham 3-1 w meczu 32. kolejki Premier League

Sheffield United pokonało niespodziewanie 3-1 Tottenham Hotspur i wyprzedziło w tabeli swojego dzisiejszego rywala. Harry Kane aż cztery raz trafiał do bramki rywala, ale tylko jeden z jego goli został uznany.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Tottenham przez niemal całą pierwszą połowę nacierał na rywala, ale do szatni schodził przegrywając 0-1. Po jednej z nielicznych kontr Sandre Berger wykorzystał bardzo dobre podanie kolegi i płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce. Była 31. minuta.

Zaledwie kilkadziesiąt sekund później brawurową akcję przeprowadził Lucas Moura, przewrócił się, a obrońca trafił go piłką w bark. Ta odbiła się prosto do Harry'ego Kane'a, który minął obrońcę i pewnie pokonał bramkarza. "Koguty" cieszyły się, ale przedwcześnie.

Sędzia obejrzał powtórki w systemie VAR i uznał, że Moura... zagrał piłkę ręką. Z takim werdyktem nie mógł pogodzić się ani Jose Mourinho, ani komentatorzy spotkania. Decyzja arbitra była przynajmniej dziwna.

20 minut przed końcem meczu defensywa Tottenhamu po raz drugi została rozmontowana i Lys Mousset z bliska wpakował piłkę do bramki.

Odpowiedział na to Kane, który nie miał tego dnia problemu z trafianiem do bramki, ale... jego dwa kolejne gole nie zostały uznane. Tym razem obyło się jednak bez kontrowersji - najpierw sędzia przerwał grę z powodu spalonego, a później faulu angielskiego napastnika.

Sheffield zaś w końcówce meczu dobiło jeszcze rywala bramką Olivera McBurnie'go na 3-0. Minutę przed końcem w końcu gola, który mógł zostać uznany po podaniu Sona zdobył Kane, ale bramka na 1-3 jedynie nieznaczenie osłodziła porażkę kibicom "Kogutów".

Sheffield wyprzedził w tabeli właśnie Tottenham oraz Arsenal i awansował na siódmą pozycję. "Spurs" są na dziewiątym miejscu.

Giovani Lo Celso
 31′ Sander Gard Bolin Berge
Lucas Moura
39′ Oliver Norwood
Moussa Sissoko71′
Ben Osborn
Harry Kane  90′
 84′ 89′ 90′ Oliver McBurnie
Heung-min Son
63′ David McGoldrick
Steven Bergwijn56′
Simon Moore
Paulo Dino Gazzaniga
90′ Kieron Freeman
Toby Alderweireld
Phil Jagielka
Jan Vertonghen81′
Jack Rodwell
Dele Alli71′
63′  69′ Lys Mousset