• 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Sheffield United - Manchester United 2-3 w meczu 13. kolejki Premier League

Sheffield United przegrało 2-3 z Manchesterem United w meczu 13. kolejki Premier League. Ostatnia drużyna tabeli postawiła trudne warunki "Czerwonym Diabłom", ale ostatecznie musiała uznać wyższość słynnego rywala.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Każde inne rozwiązanie niż zwycięstwo "Czerwonych Diabłów" byłoby dziś uznawane za gigantyczną sensację. Drużyna Sheffield od początku sezonu zdobyła tylko jeden punkt, od dawna zamykając ligową tabelę.

Niespodziewanie jednak już w 5. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Prezent autsajderowi podarował bramkarz Dean Henderson, w przeszłości zresztą zawodnik Sheffield. Golkiper Manchesteru stracił piłkę pod własną bramką i David McGoldrick musiał trafić do pustej bramki.

Drużyna Ole Gunnara Solskjaera szybko odpowiedziała i już przed przerwą prowadziła 2-1. Najpierw bardzo ładnego gola mocnym uderzeniem zdobył Marcus Rashford, później w polu karnym odnalazł się Anthony Martial i na raty wykorzystał sytuację sam na sam.

W 51. minucie Rashford podwyższy wynik spotkania. Piłkę na własnej połowie przejął Paul Pogba, minął rywala efektowną "ruletą" i podał do Bruno Fernandesa. Ten błyskawicznie przeniósł grę pod bramkę rywala, a tam Martial zagrał dwójkowo z Rashfordem. Strzał drugiego z nich powinien co prawda obronić Aaron Ramsdale, ale przepuścił piłkę. Manchester prowadził 3-1.

Sheffield w końcówce potrafiło sprawić jeszcze sporo emocji. Po stałym fragmencie gry bramkę głową ponownie zdobył McGoldrick i "Czerwone Diabły" do ostatnich chwil drżały o zwycięstwo.

Po tej wygranej Manchester jest na szóstym miejscu w Premier League. Ma jeden mecz zaległy, jeśli go wygra, zostanie wiceliderem. Sheffield z jednym punktem zamyka ligową tabelę.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Sheffield United - Manchester United 2-3 (1-2)

Bramki: 1-0 McGoldrick (5.), 1-1 Rashford (26.), 1-2 Martial (33.), 1-3 Rashford (51.), 2-3 McGoldrick (87.).

Victor Lindeloef
90′ Jack Robinson
Harry Maguire
Enda Stevens
Alex Nicolao Telles
70′ John Egan
Nemanja Matić
12′ Sander Gard Bolin Berge
Mason Greenwood74′
John Fleck
Marcus Rashford  26′, 51′
Ethan Kwame Colm Raymond Ampadu
Paul Pogba90′
73′ Oliver Burke
Bruno Fernandes80′
 5′, 87′ David McGoldrick
Anthony Martial  33′ 90′
Michael Robin Verrips
David de Gea
12′ 51′ 63′ Phil Jagielka
Luke Shaw
Oliver Norwood
Fred
Ben Osborn
Juan Mata74′
73′ Rhian Joel Brewster
Scott McTominay90′
63′ Lys Mousset